Nabídka / Filtr / Tenis

Mnoho kritérií k hledání tenisových zápasů

Při práci s tenisem ve filtru pro okno Nabídka je důležité aktivovat v Nastavení, aby byl favorit zápasu brán jako domácí.
Sekce Filtr / Tenis přináší velké množství podmínek, které lze aktivovat. V tenisu lze využít i další sekce filtru (například sekci Bilance), nicméně sekce Tenis je určena právě jen pro tenisové zápasy:
Filtr / Tenis

Díky části Statistiky zápasů lze v okně Nabídka pracovat se zápasovými statistikami (podání, příjem). Ukázka.

Jaké turnaje brát v úvahu

V další sekci Jaké turnaje je možné omezit turnaje, ze kterých filtr vrací zápasy:
Filtr / Tenis
Omezení je dostupné pro dotace, kvalifikace, dvouhry, čtyřhry, povrch turnaje nebo pro stát, kde se turnaj odehrává.

Část Jaké turnaje do bilancí neovlivňuje, jaké zápasy má filtr vracet, ale z jakých zápasů/turnajů se mají počítat statistiky v dalších sekcích filtru:
Filtr / Tenis
Je například možné nastavit, aby byly ignorovány výsledky z turnajů juniorů (které Trefík obsahuje). Dále je možné nastavit, aby se pro výpočet statistik zcela ignorovaly zápasy, které skončily skrečí jednoho ze soupeřů.

Specializace hráčů

Filtr obsahuje také možnost zahrnout jen zápasy podle toho, zda jsou soupeři specialisté na povrch, na kterém se turnaj hraje:
Filtr / Tenis
Nastavení parametrů pro určení, na co se hráč specializuje lze provést z úvodního okna Trefíku: Nastavení / Menu / Různé / Nastavení označení specialistů:
Filtr / Tenis
Aplikaci těchto parametrů na celou databázi lze vyvolat pomocí Nastavení / Menu / Různé / Označit tenisové specialisty.

Skreč v předchozích zápasech

Následující část filtru dovoluje nastavit, aby se pro oba soupeře sledovalo, zda v zadaném časovém intervalu ne/skrečovali svůj zápas:
Filtr / Tenis

Filtrování podle hráčů

Další část filtru nabízí podmínky pro nasazení hráčů, kvalikanty v hlavním turnaji nebo domácí tenisty (bráno ve vztahu místa konání turnaje a národnosti hráče):
Filtr / Tenis
Také je možné zadat podmínky na výšku hráčů, rychlost podání a věk hráčů (všechny veličiny lze kombinovat pomocí různých podmínek, viz obrázek). Rovněž lze hledat jen zápasy hráčů vybrané národnosti.

Úspěšnost v tiebreaku

Další možností nastavení podmínek ve filtru je požadavek na četnost vyhraných tiebreaků pro oba hráče:
Filtr / Tenis
Samostatně jde nastavit podmínky pro úspěšnost v tiebreaku v prvním a v posledním setu. Podmínky na úspěšnost mohou být buď pro oba soupeře samostatně nebo může jít o porovnání (tedy rozdíl) úspěšnosti vyhraných tiebreaků.

Stejný turnaj vloni / minulý turnaj

Filtr dovoluje nastavit i podmínky pro vystoupení obou hráčů na minulém ročníku stejného turnaje. A rovněž podmínky pro výsledky obou hráčů na jejich minulém turnaji (tedy turnaji, kterého se zúčastnili před turnajem, jehož součástí je zápas, co filtr případně vrátí).
Filtr / Tenis
Výsledek na minulém ročníku turnaje lze zobrazit jako samostatný sloupec pomocí Filtr / Sloupce.

Výsledky v minulých zápasech

Můžeme požadovat, aby hráči za vybrané období vyhráli nebo prohráli se soupeři s určeným postavením na žebříčku. Podmínku na umístění na žebříčku lze definovat absolutně nebo relativně:

  • při absolutním porovnání můžeme třeba zjišťovat bilanci proti top 10 hráčům na žebříčku,
  • při relativním porovnání vzhledem k žebříčku zkoumaného hráče můžeme třeba zjišťovat bilanci proti 50 lépe a 50 hůře postaveným hráčům (umístění zkoumaného hráče je vždy bráno k datu zkoumaného zápasu, ne jako čerstvé postavení na posledním vydaném žebříčku),
  • poslední možností je porovnání k soupeřům umístěným na žebříčku podobně jako je umístění aktuálního soupeře ve zkoumaném zápasu.

Filtr / Tenis
Tato část filtru nabízí také stanovení podmínek pro úspěšnost hráče na vybraném povrchu.

Bilance ve čtyřhře

Další možností v tenisové části filtru je získání bilance hráče za určený počet dnů v deblu. Toto nastavení lze použít jen pro analýzu turnajů dvouher: u hráče z aktuálního zápasu jsou prozkoumány všechny páry, v nichž nastoupil ve sledovaném období.
Výsledek výpočtu je dostupný ve Filtr / Sloupce, přidány jsou sloupce dle obrázku:
Filtr / Tenis

Dřívější postavení na žebříčku

Aktivací této podsekce budou ve Filtr / Sloupce dostupné nové sloupce s údaji o postavení hráčů na žebříčku před zadaným počtem týdnů:
Filtr / Tenis
To, v jakých sloupcích budou hodnoty žebříčku vráceny, lze jako obvykle získat rozkliknutím řádku označeného symbolem -->:
Filtr / Tenis

Úspěchy na minulých turnajích

Další sekce umožňují stanovit podmínky pro odehrané turnaje, resp. výsledky na těchto turnajích. Započítané turnaje lze omezit výškou dotace i povrchem. Lze zadat za kolik týdnů se mají výsledky sledovat, kolik vyhovujících turnajů musel hráč odehrát a jakého výsledku na nich měl dosáhnout (specifikováno dosažením zadaného kola). Splnění podmínky je definováno četností zadaného kola na nalezených turnajích. Například stanovením podmínky pro splnění 50% a hodnoty "Finále" pro položku "Jaké kolo" požadujeme, aby hráč alespoň na polovině vyhovujících turnajů (dotace, povrch) došel alespoň do finále (je možné zadat i hodnotu "Vítěz").
Filtr / Tenis
Podmínky lze zadat zvlášť pro domácí a hosty (opět nezapomenout na Filtr / Nastavení / domácí = favorit).
Ukázka k této sekci

Postavení na žebříčku

Následující části filtru přidávají do Filtr / Sloupce nové položky. Přehled nových sloupců lze vždy zjistit rozkliknutím řádků se symbolem -->:
Filtr / Tenis
Vráceno může být historicky nejlepší dosažené umístění hráče.
Žebříček v roce je počítán vždy jen z turnajů hraných od ledna v daném kalendářním roce.
Jsou dostupné také nové sloupce odpovídající postavení na žebříčku ITF nebo žebříčku juniorů.
Poslední sekce nabízí tzv. Spojený žebříček, což je pořadí hráčů, kdy po celém žebříčku ATP (WTA) následují hráči, kteří na tomto žebříčku nejsou, ale jsou jen na žebříčku ITF.

Získané body za zápas

Poslední sekce v tenisové části filtru pro okno pracuje se získanými body do žebříčku ATP / WTA.
Filtr / Tenis
Body za právě hraný zápas jsou dostupné jen u hlavních soutěží ATP a WTA. Obhajované body jsou počítány z archivu žebříčků ATP a WTA.