Tenis v Trefíku

Nabídka / Filtr .. pro tenisové zápasy

Trefík 15 umožňuje v tenisu určit, jaké zápasy se mají brát v úvahu do výpočtu statistik v sekci Filtr / Bilance / *.

V této sekci Filtru lze omezit:

  • dotaci na turnaj,
  • povrch turnaje,
  • zda se mají brát v úvahu kvalifikace,
  • zda se mají počítat i skrečované zápasy.

Tenis

Výše definované omezení musí být podmnožinou omezení v sekci "Filtr / Jaké turnaje". Tedy nelze například ve "Filtr / Jaké turnaje" vybrat jen turnaje hrané na trávě a v "Tenis / Jaké turnaje do bilancí" počítat jen bilanci na antuce.

Další novinkou ve filtru pro okno Nabídka je v tenisu možnost uplatnit výpočet bilance vstřelených / obdržených branek + volbu "Jen první gól". V tenisu se tímto totiž bere v potaz zisk prvního setu. Na ukázce si sestavme filtr, který bude vracet nové dva sloupce: počet vyhraných prvních setů v minulých pěti zápasech pro oba "týmy".

Jako u každého filtru určeného pro tenis je nutno aktivovat položku Nastavení / FAVORIT BRÁN VŽDY JAKO DOMÁCÍ. Vzhledem k tomu, že u tenisu není rozlišení domácí x hosté, je nutno toto nastavení aktivovat, aby se správně počítaly bilance.

Dále nastavíme podmínku pro vstřelené branky (= získané sety) s aktivní volbou "jen první gól" (= zisk prvního setu). Je nutno nastavit "podmínka gólů > 0" (nebo = 1, to je stejné):
Tenis

Pomocí Filtr / (další) / Sloupce vybereme, aby byly zobrazeny sloupce s počtem vyhraných prvních setů v posledních pěti zápasech pro oba hráče a dostaneme tento výsledek:
Tenis / První sety

Z obrázku je patrné, že před vzájemných zápasem C. Giorgi vs. B. Strýcová měla první hráčka 2 vyhrané první sety v posledních 5 zápasech a druhá hráčka pak 3 vyhrané první sety ve svých posledních 5 zápasech.