Minulé turnaje

Informace o odehraných turnajích v kurzové nabídce

Pomocí filtru pro okno Nabídka je možné přímo v aktuální kurzové nabídce zobrazit nejrůznější statistiky. Novinkou na podzim 2023 jsou sloupce s počtem odehraných turnajů a úspěšnost hráčů na těchto turnajích.

V této ukázce si vytvoříme následující filtr:
Minulé turnaje
.. v sekci Nastavení je vybráno, aby se favorit zápasu (dle kurzu, pokud není kurz, pak dle postavení na žebříčku) zobrazil vždy jako první.
Jsou aktivovány sekce "Domácí (Hosté) na turnajích". Tam zadáme, jaké turnaje a v jakém období chceme zkoumat. Na obrázku jsou zadány turnaje s dotací 50 000 - 250 000 USD. A je tam nastaveno, aby se hráč dostal na turnaji alespoň do druhého kola. Zároveň jsou podmínky nastaveny tak, aby se vrátily všechny zápasy (podmínky jsou ">= 0", což je splněno vždy).
Díky aktivním sekcím "na turnajích" jsou v části Filtr / Sloupce k dispozici nové položky:
Minulé turnaje
.. Tourn udává počet turnajů podle omezení v sekci Filtru. "D" jsou domácí, tedy první tým, "H" jsou hosté, tedy druhý tým. Sloupce "OK" udávají, na kolika procentech turnajů byly hráčem splněny definované podmínky v příslušné sekci Filtru.

V okně Filtr / Sloupce jsou aktivovány ještě položky Profit 1 a Profit 2 - pro rychlé ověření návratnosti sázek na zobrazené zápasy.

V okně Nabídka pak vypadá použití filtru pro jeden turnaj (vpravo dole v úvodním okně je aktivní mód "Soutěž", tedy jsou zobrazeny zápasy ze zvoleného turnaje, takto:
Minulé turnaje
.. poslední 4 sloupce obsahují postupně: počet odehraných turnajů s dotací 50 000 - 250 000 USD za poslední rok pro prvního hráče, na kolika procentech z těchto turnajů hrál ve druhém kole, počet takových turnajů pro druhého hráče a na kolika procentech turnajů hrál druhý hráč ve druhém kole. Tyto údaje jsou samozřejmě zobrazeny pro odehrané i neodehrané zápasy a můžeme je analyzovat třeba pomocí rychlého filtru v záhlaví sloupců nebo pomocí sekce Filtr / Podmínky.

Zobrazen je také profit pro tipy na oba tenisty. U vybraného turnaje vidíme, že z dosud odehraných zápasů 12x zvítězil favorit a také 12x zvítězil outsider. To znamená, že pokud bychom sázeli všechny zápasy, vždy na výhru outsidera a vždy shodnou částku bez ohledu na kurz, došli bychom k celkovému zisku +25% z celkově vsazené částky. Vzhledem k malému počtu zápasů toto ale nelze brát jako cestu k nalezení spolehlivého zisku. Výběr zápasů by bylo nutné optimalizovat pomocí dalších funkcí filtru, třeba i pomocí bilance na odehraných turnajích.