Trefík - program pro kurzové sázení na sport
 
Trefík 12 - novinky v roce 2014
Trefík 12 získal na konci roku 2013 a na začátku roku 2014 mnoho nových možností pro hromadnou analýzu dat. V okně Nabídka lze nyní u zápasů zobrazit nové sloupce: jednak z výsledků výpočtů při použití filtru (například úspěšnost obou týmů, úspěšnost ze vzájemných zápasů) a také nové sloupce odvozené z hodnot jiných sloupců (například počet branek v zápase definovaný jako součet branek domácích a hostů). Zápasy je pak možné podle hodnot ve sloupcích filtrovat. A také je možné graficky vyjádřit buď četnost jednotlivých hodnot nebo jejich vzájemnou závislosti.

Všechny tyto novinky mají mimo jiné za cíl rozšířit možnosti zpětné analýzy již odehraných zápasů. A z této zpětné analýzy pak najít strategii pro budoucí sázky.

Jako vždy platí, že všichni registrovaní uživatelé předchozích verzí Trefíku si mohou novou verzi programu se všemi vylepšeními stáhnout zdarma.
Bilance v okně Nabídka Graf - četnost Graf - sloupce Filtr dle úspěšnosti kursu Nové sloupce Podmínky pro sloupce Tenis Předchozí Další
Podmínky pro sloupce v okně Nabídka
Trefík nově umožňuje definovat podmínky pro jednotlivé sloupce v okně Nabídka. Podmínky mohou být složené, víceúrovňové.

Lze tak například získat zápasy, kde se úspěšnost domácích v posledních zápasech pohybuje od 60% do 75% a úspěšnost hostů od 25% do 40%. Tímto novým nástrojem lze získat nad hodnotami jednotlivých sloupců větší kontrolu než při použití podmínek přímo v definici filtru pro okno Nabídka.
Definice sloupců se provádí pomocí aktivace filtru pro okno Nabídka. Ve filtru nemusí být aktivní žádná podmínka:

Trefík - okno Nabídka / Filtr

Stačí aktivovat novou sekci PODMÍNKY a definovat podmínky pomocí tlačítka EDIT:

Trefík - podmínky pro hodnoty ve sloupcích v okně Nabídka
Na obrázku jsou zadány podmínky pro nově vytvořený sloupec "Součet branek NeP", tedy počet branek v řádném hracím čase. Jsou vyvořeny podmínky OR, tedy NEBO, pro jednotlivá sudá čísla. Výsledkem aplikace těchto podmínek tedy budou zápasy, kde byl počet vstřelených branek v řádné hrací době sudým číslem:

Trefík - použití podmínekpro okno Nabídka
.. zadáním různých hodnot do podmínek lze analyzovat výsledky použití filtru pro okno Nabídka. Změnou podmínek a vyvoláním novém zobrazení zápasů se neprovádí nové hledání zápasů. Jen se uplatí nové podmínky na již dříve vyhledané zápasy. Zobrazení zápasů je tedy provedeno v nejrychlejším možném čase.
 
 
03.02.2014