Trefík - program pro sázení na sport
 
Trefík 12 - novinky v roce 2014
Trefík 12 získal na konci roku 2013 a na začátku roku 2014 mnoho nových možností pro hromadnou analýzu dat. V okně Nabídka lze nyní u zápasů zobrazit nové sloupce: jednak z výsledků výpočtů při použití filtru (například úspěšnost obou týmů, úspěšnost ze vzájemných zápasů) a také nové sloupce odvozené z hodnot jiných sloupců (například počet branek v zápase definovaný jako součet branek domácích a hostů). Zápasy je pak možné podle hodnot ve sloupcích filtrovat. A také je možné graficky vyjádřit buď četnost jednotlivých hodnot nebo jejich vzájemnou závislosti.

Všechny tyto novinky mají mimo jiné za cíl rozšířit možnosti zpětné analýzy již odehraných zápasů. A z této zpětné analýzy pak najít strategii pro budoucí sázky.

Jako vždy platí, že všichni registrovaní uživatelé předchozích verzí Trefíku si mohou novou verzi programu se všemi vylepšeními stáhnout zdarma.
Bilance v okně Nabídka Graf - četnost Graf - sloupce Filtr dle úspěšnosti kursu Nové sloupce Podmínky pro sloupce Tenis Předchozí Další
Novinky v okně Nabídka
V okně Nabídka je nově možné zobrazit "patičku" se souhrnnými údaji pro každou skupinu zápasů (například pro jedno kolo nějaké soutěže) a také pro všechny zobrazené zápasy.
V patičce je zobrazen počet zápasů, bilance (výhry domácích / remízy / výhry hostů + to samé jako četnost). Zobrazit je možné i další údaje - pravým tlačítkem myši na patičce v místě vybraného sloupce se zobrazí menu pro zobrazení dalších údajů. Na výběr je součet, minimum, maximum, počet a průměr. Na následujícím obrázku jsou zobrazeny průměry počtu branek domácích a hostů (AVG = AVERAGE = průměr).
V tenisu je namísto bilance domácí - remízy - hosté .. zobrazena bilance výher favoritů - outsiderů. Favorit je přitom odlišen nejprve podle vypsaného kursu, poté podle umístění na žebříčku ATP / WTA.

Trefík - okno Nabídka

Zobrazení patiček lze aktivovat / zakázat v menu pravého tlačítka myši.

Údaje v patičce vždy odpovídají zápasům, které jsou v okně Nabídka zobrazeny. Pokud je tedy třeba aktivní rychlý filtr pro nějaké sloupce (aktivován může být kliknutím levého tlačítka v pravé části záhlaví sloupců), pak jsou údaje spočteny jen z takto vyfiltrovaných zápasů:
Trefík - okno Nabídka
.. na tomto obrázku jsou vyfiltrovány jen zápasy, kde je kurs na výhru domácích v intervalu 1,60 až 2,60 .. přehledné zobrazení rychlého filtru je umístěno nad seznamem zápasů.
 
 
03.02.2014