BetBuilder

Analýza kombinovaných sázek v tenisu

Sázky typu BetBuilder získávají na popularitě zřejmě díky tomu, že si sázkař může sázku uzpůsobit co nejlépe svému úsudku. V Trefíku je možné s BetBuilderem pracovat v oknech Tipy a Nabídka. V této ukázce bude ilustrováno využití pro tenis.

Funkce je dostupná v okně Tipy / Zápasy: v dolní části je vpravo sekce BetBuilder. Je možné tam pro oba soupeře aktivovat až 4 uložené kombinované sázky. Kombinované sázky mohou být buď vztaženy na jeden tým (výsledek, přesný výsledek, více/méně es nebo dvojchyb, výsledek vybraného setu) nebo jsou vtaženy na celý zápas (oba hráči uhrají alespoň 1 set, bude kanár, bude tiebreak, ...). Před zvolením kombinované sázky je tak nejprve nutné vybrat, zda se budou sledovat sázky na tým nebo na zápas.

Pokud jsou kombinované sázky aktivní, pak jsou v horní části okna u zápasů doplněny sloupce, kde je vidět vyhodnocení daných sázek. V dolní části je pak statistika pro vybrané sázky: vždy je uvedeno kolikrát byla kombinovaná sázka úspěšná z kolika zápasů; dále je vypočtena četnost úspěšné sázky a tomu odpovídající kurz; nakonec je uvedena celková bilance (výhry / prohry) pro všechny zápasy, kde byla sázka úspěšná.
Betbuilder v okně Tipy
.. obrázek přináší vyhodnocení sázek "prohra v 1. setu, ale výhra celkem" a "výhra v 1. setu, ale prohra celkem". Definice sázek je provedena zvlášť pro první a zvlášť pro druhý tým ve spodní části okna. Na konci řádku u každého zápasu je pak informace, zda daná sázka byla pro zápas úspěšná. V dolní části okna je zvolena, aby bilance byla počítána jen z posledních 20 zápasů obou hráček.

Kombinované sázky je možné sestavovat v samostatném okně. To je dostupné po stisku tlačítka B v obou výše popsaných sekcích BetBuilder. Kombinované sázky se definují jako zápis obsahující vybrané sázky (dostupné nahoře ve třech samostatných polích), operátory AND + OR a závorky. Kombinovaná sázka je tedy tvořena v textovém poli pomocí tlačítek v horní části okna.
Definice Betbuilder
Definice Betbuilder


Další tenisová ukázka analyzuje výsledky proti hráčům z pozice 101 - 500 na žebříčku (ATP / WTA). K tomu si vytvoříme dvě pomocné sázky typu BetBuilder. Jednu pro určení, že je soupeř na žebříčku v rozmezí pozici 101 - 500. A druhou pro určení, že zápas proti takovému soupeři vyhrál:
Definice Betbuilder
Definice Betbuilder

Použitím těchto sázek BetBuilder získáme:
Betbuilder
.. pro obě soupeřky je u zápasů aktivní filtrování zápasů. To lze provést kliknutím v záhlaví daného sloupce. Na obrázku je to sloupec "bb2", což je BetBuilder "Soupeř z 101-500". Jsou tedy zobrazeny jen zápasy obou hráček proti soupeřkám s postavením na žebříčku v rozmezí 101 - 500. BetBuilder 1 pak počítá, kolik zápasů hráčky vyhrály. Krejčíková z posledních 20 zápasů se soupeřkami z pozice 101 - 500 vyhrála celkem 17 zápasů. Kvitová pak vyhrála 9 z 12 takových zápasů (víc jich za určené období /viz vlevo dole/ nehrála).