Zobrazení soutěží v Trefíku

Jak pracovat s úvodním oknem a oknem Nabídka

V Trefíku je opravdu velké množství soutěží. Na první pohled tak může být orientace mezi ligami nepřehledná. Proto si ukážeme, jak pracovat se zobrazením seznamu soutěží.
Uživatel také může soutěže, které jej nezajímají, z programu vymazat.

V úvodním okně je seznam soutěží z vybraného sportu a určeného období. Na tomto obrázku je fotbalové soutěže z tohoto týdne (viz volby Sport a Tento týden v levém horním rohu okna):
Seznam soutěží
Pomocí menu pravého tlačítka myši nebo pomocí tlačítka Soutěž nad seznamem soutěží můžeme zobrazené soutěže uspořádat jinak, třeba podle států:
Seznam soutěží
časové období můžeme změnit takto:
Seznam soutěží
.. výsledkem bude takovéto zobrazení soutěží:
Seznam soutěží
.. seznam soutěží je řazen po státech a jsou zobrazeny jen soutěže, kde se v minulém týdnu hrály nějaké zápasy.

V menu, kde lze zvolit časové období, je i položka "Pouze s kurzy". Po její aktivaci budou v seznamu pouze soutěže, které jsou v nabídce právě vybrané sázkové kanceláře:
Seznam soutěží

V dolní části úvodního okna lze aktivovat panel pro rychlé vyhledání soutěží. Aktivace panelu proběhne kliknutím na čtvrté tlačítko zleva v dolním panelu tlačítek (viz bublinová nápověda po umístění kurzoru myši nad tato tlačítka). Pak lze rychle najít třeba české soutěže:
Seznam soutěží

Oblíbené soutěže

V menu pravého tlačítka myši (viz ukázka nahoře pro změnu řazení soutěží) jsou také volby Oblíbené soutěže a Editovat oblíbené. Tím lze zobrazit pouze soutěže, které si označíme v režimu editace:
Seznam soutěží
.. označené soutěže budou následně brány jako Oblíbené. Stejný seznam oblíbených soutěží je pak použitelný i v okně Nabídka v sekci Soutěže.
Úvodní okno pak může při aktivní volbě Oblíbené soutěže vypadat třeba takto:
Seznam soutěží

Zobrazení tenisových turnajů

K zobrazení tenisových turnajů z vybraného týdne slouží tlačítko s obrázkem tenisového míče nad seznamem soutěží. Po jeho stisku se nad seznamem soutěží objeví ještě nástroj pro přechod na vybraný týden:
Seznam soutěží
.. zobrazeny jsou turnaje z předchozího týdne, neboť nad seznamem soutěží je zadáno číslo -1. To určuje číslo týdne relativně k aktuálnímu týdnu. Aktuální týden má tedy číslo 0. Alternativně lze vlevo zadat přímo datum a tím bude určen týden k zobrazení turnajů.

Na každém řádku je vždy:

  • název turnaje,
  • označení povrchu (barevně je odlišena antuka, tvrdý povrch a tráva; obrázel stříšky doplňuje, zda jde o turnaj hraný v hale nebo venku),
  • dotace na turnaj v tisících,
  • označení turnaje pomocí písmen S (singl = dvouhra), D (debl = čtyřhra), Q (kvalifikace), DQ (kvalifikace turnaje čtyřher), M (mix), případně J (turnaj juniorů). Označením písmene je pak určeno, s jakým turnajem se pracuje v dalších oknech programu,
  • kategorie turnaje (= úroveň turnaje dle klasifikace ATP / WTA).

Okno Nabídka

Okno Nabídka slouží k zobrazení zápasů z vybraných soutěží. Otevřít toto okno lze souběžně se seznamem soutěží v úvodním okně. K tomu slouží režim vzhledu Soutěž (aktivuje se vpravo dole v úvodním okně přepnutím z volby Seznam):
Seznam soutěží
.. zobrazeny jsou zápasy jedné zvolené soutěže. Po umístění kurzoru myši na nějaký kurz se zobrazí odpovídající kurzy u dalších českých kanceláří.

Po změně režimu vzhledu na Nabídka dojde k schování seznamu soutěží a zobrazí se zápasy ze všech soutěží:
Seznam soutěží
.. nad seznamem zápasů je v sekci Sloupce a statistiky aktivní volba Pouze s kurzy. To znamená, že budou zobrazeny jen zápasy, které mají vypsaný kurz.

Na předchozím obrázku je u každého zápasu vlevo symbol pro přidání zápasu na Návrh tiketu. Tento symbol je zobrazen, pokud je aktivováno příslušné tlačítko v dolní sadě tlačítek pod seznamem zápasů (viz bublinová nápověda u tlačítek po umístění kurzoru myši na jednotlivá tlačítka). Po kliknutí na tento symbol se příslušný zápas přenese do nového okna, kde lze snadno připravit sestavení tiketu:
Seznam soutěží
.. v dolní části je zobrazen celkový kurz připravovaného tiketu ve zvolených kancelářích (na obrázku jsou to jen české kanceláře). U zápasu lze měnit tip a sledovat změnu celkového kurzu v různých kancelářích.