Instalace Trefíku

Průběh instalace programu na počítač uživatele

Program Trefík je lokální počítačová aplikace pro systém Windows. Jejím základem je obrovská databáze dat ze světa sportu. Licence k Trefíku registrovaného uživatele opravňuje provést instalaci na svůj počítač a následně využívat všech funkcí programu.

Instalace Trefíku - dostupné jen pro registrované uživatele.

Prvním krokem instalace je stahování instalačních souborů z webu. Doba trvání této fáze instalace je závislá na rychlosti internetového připojení. Při instalaci kompletní verze je v tomto kroku zapotřebí stáhnout zhruba 2 GB dat z webu.

V dalším kroku se po prvním spuštění Trefíku provede nejprve rozbalení dříve stažených instalačních souborů. Před pokračováím instalace je pak možné smazat vybrané sporty / soutěže a zvolit sázkové kanceláře, které chce mít uživatel v programu.

Velikost databáze na disku počítače záleží zejména na množství sázkových kanceláří, z nichž chce uživatel nahrát archiv kurzů. Trefík může na disku zabírat 5 až 100 GB.
Instalace Trefíku

Pokud nemáte na disku dostatek volného místa, můžete během instalace zvolit LIVE verzi Trefíku. Ta se od standardní verze liší tím, že obsahuje data jen od loňského roku a nemá archiv změn kurzů (z historie a nezaznamenává změny ani u budoucích zápasů,) vždy je uložen jen nejnovější kurz.
Live verze

Možnosti zmenšení objemu databáze na disku:
Instalace Trefíku
  • vymazání sportů / soutěží před instalací kurzů. Kurzy se pak budou instalovat k menšímu množství zápasů,
    Instalace Trefíku
    .. toto okno lze zobrazit i kdykoliv později: Nastavení / Menu / Vymazat data / Vymazat soutěže.
  • omezení druhů kurzů, ke kterým se budou načítat záznamy,

Informace k instalaci kurzů do Trefíku.