Vedení o gól po první třetině

Jak skončil hokejový zápas, pokud domácí outsider po první třetině vedl o jeden gól

V této ukázce budeme zkoumat situaci v hokeji, kdy je domácí tým outsiderem, ale přesto vedl po první třetině o jeden gól. Zajímat nás bude, zda vedení udržel až do konce zápasu. Zápasy, kde domácí tým vedl o více než jednu branku, zkoumat nebudeme z důvodu velkého snížení průběžného kurzu na domácí tým.

K analýze situace si vytvoříme jednoduchý filtr pro okno Nabídka. Ve filtru budeme používat jen sekce Filtr / Sloupce a Filtr / Podmínky.

V části Filtr / Sloupce vytvoříme dva nové sloupce. Jeden bude obsahovat o jeden zvýšený počet branek hostů v první třetině. Právě tento údaj totiž budeme následně porovnávat s počtem branek domácích v první třetině
Vedení po první třetině
Navýšený počet branek získáme pomocí funkce SOUČET. K hodnotě sloupce GH1, což je právě počet branek hostů v první třetině, připočteme v poli SLOUPEC2 hodnotu 1. Před číslo 1 musí být zapsán znak + (jinak by číslo 1 označovalo sloupec s kurzech na tip 1).

Druhý nově vytvořený sloupec je označen "Výhra?". Slouží k vyhodnocení celkového výsledku. Používá funkci ROVNO (ta vrací číslo 1, pokud jsou porovnávané hodnoty shodné) a porovnává sloupec VÝSLEDEK s hodnotou -2 (sloupec Výsledek nabývá hodnoty -2 při výhře domácích, -1 při výhře domácích po prodloužení nebo na nájezdy, 0 při remíze, ...).

V části Filtr / Podmínky omezíme zápasy, které má náš filtr vracet.
Vedení po první třetině
První podmínka určuje, že mají být shodné hodnoty sloupců GD1 (což je počet branek domácích v první třetině) a "GH1+1" (to je o jedna navýšený počet branek hostů v první třetině). Jde tedy o požadavek na výhru domácích v první třetině o jeden gól.
Druhá podmínka zajišťuje, že domácí tým je v utkání outsiderem. To je posuzováno podle vypsaného předzápasového kurzu. Podmínka je nastavena na kurz vyšší než 2,50 (lze ji změnit třeba za vzájemné porovnání kurzů na domácí a hosty).

Celý filtr tedy vypadá takto:
Vedení po první třetině

Při použití v okně Nabídka jsou vráceny tyto zápasy:
Vedení po první třetině
Vypsané předzápasové kurzy jsou nejvyššími kurzy ze všech českých sázkových kanceláří. Je to zajištěno díky definici skupiny kanceláří.
Na obrázku jsou také zcela vpravo viditelné hodnoty obou našich nově definovaných sloupců.

Celkem bylo nalezeno 874 zápasů, které vyhovují zadaným podmínkám. 407 zápasů skončilo výhrou domácích, 199 šlo do prodloužení a 268 skončilo vítězstvím hostů (viz bilance pod seznamem zápasů). Pro vyhodnocení závislosti výše předzápasového kurzu a celkového výsledku použijeme funkci Statistiky / Grafy:
Vedení po první třetině
Graf zobrazuje, kdy vyhráli zápas domácí. Z údajů je patrné, že v intervalu kurzů 2,50 - 2,94 skončilo celkem 54% zápasů výhrou domácích. Pro kurzy 2,95 - 3,39 skončilo výhrou outsidera celkem 52% zápasů. A pro kurzy 3,40 - 3,84 skončila výhrou domácích polovina zápasů.

Získaná data můžeme následně aplikovat při live sázce na konečný výsledek při průběžném vedení outsidera o jednu branku v první třetině zápasu. Ze získané četnosti výher domácího týmu vzhledem k předzápasovému kurzu pak můžeme posoudit výši live kurzu po první třetině.