Minulé výsledky týmu

Trojnásobná podmínka pro výsledek v posledních zápasech

V Trefíku 15 lze definovat ve filtru pro okno Nabídka hned trojnásobné podmínky pro několik jevů. Také pro výsledek v posledních zápasech. Takový postup umožňuje mimo jiné sledovat najednou počet výher, remíz a proher v posledních zápasech.

Stačí k tomu definovat následující filtr:
Výsledek zápasu 3x
.. je tedy sledováno posledních 5 zápasů domácího týmu (nezáleží, zda byly odehrány doma nebo venku). V těchto pěti zápasech jsou hledány výhry, remízy o prohry týmu. U každého výsledku je zadána nulová podmínka - jsou tedy vráceny všechny zápasy bez omezení. A v okně Sloupce můžeme definovat zobrazení počtu jednotlivých výsledků:
Výsledek zápasu 3x - sloupce
.. jsou tedy zvoleny tři nové sloupce.

Teď můžeme vytvořený filtr aplikovat na okno Nabídka:
Nabídka - výsledek 3x
.. jsou tedy zobrazeny tři nové sloupce. Pro kontrolu si můžeme sečíst počty výher, remíz a proher v posledních zápasech - všude je to 5.

Alternativně je třeba možno sledovat jeden výsledek v různém počtu posledních zápasů. Dejme tomu, nejprve počet porážek v posledních 3 zápasech, poté v posledních 6 zápasech a do třetice v posledních 10 zápasech.

Pro každý ze třech sledovaných výsledků lze definovat také podmínky pro kurs na tento výsledek. Viz: ukázka podmínky pro kurs na poslední výsledek.