Minulé kursy na tým

Podmínka pro kurs u zvoleného výsledku v posledních zápasech

Při vytváření podmínek pro výsledky v posledních zápasech týmu lze zadat také podmínku pro kurs na zvolený výsledek. Pokud je například zadáno sledování výher týmu v posledních pěti zápasech, pak je možné zadat podmínku i pro kurs v zápasech, kde tým zvítězil. Protože takových zápasů může být více (v tomto případě až 5 v případě pěti výher), je podmínka vztažena k minimu, maximu nebo průměru kursů v nalezených zápasech.

Kurs může být dvojí: buď na tým nebo na soupeře. Je jedno, zda se zápas hrál doma nebo venku, zadaná podmínka jednoznačně určuje, zda se vezme v potaz kurs na tým nebo na soupeře v daném zápase.

Můžeme tedy vytvořit například tuto podmínku:
Výsledek zápasu + kurs
.. je tedy sledováno posledních 5 zápasů domácího týmu (nezáleží, zda byly odehrány doma nebo venku). V těchto pěti zápasech jsou hledány výhry týmu. Je zadán požadavek, aby alespoň NULA zápasů skončilo tímto výsledkem, tedy výhrou. Tato nulová podmínka má význam pro definici nového sloupce v okně Nabídka, kam lze promítnout právě počet výher v posledních zápasech. Jelikož je zadána nulová podmínka, jsou vráceny všechny zápasy, bez omezení.

Dále je určena podmínka pro kurs "na soupeře". Je zvolen minimální kurs na soupeře ze všech zápasů, kde tým vyhrál. A je opět zvolena nulová podmínka pro nalezené minimum kursu. Což je opět vhodné pro definici nového sloupce v okně Nabídka.

Dále tedy můžeme definovat nové sloupce v okně Nabídka. K tomu stačí stisknout tlačítko "další ..." v dolní části pro definici filtru a aktivovat volbu Sloupce. Pak tlačítkem "Edit" zadáme, jaké sloupce se mají zobrazovat:
Výsledek zápasu + kurs
.. jsou tedy zvoleny dva nové sloupce. "vyhráli domácí celkem" zobrazuje, kolik z posledních 5 zápasů tým vyhrál; tento sloupec je navíc zvýrazněn (aktivní sloupec "Ozn."). Druhým novým sloupcem je "Kurs Domácí C", tedy dle podmínek minimální kurs na soupeře při výhře týmu.

Teď můžeme vytvořený filtr aplikovat na okno Nabídka:
Nabídka - výsledek / kurs
.. jsou tedy zobrazeny dva nové sloupce. Na posledním řádku je vrácen kurs 0, neboť tým Galway United nevyhrál žádný z posledních pěti zápasů.