Rozpisy v Trefíku

Výhra na tiketu i při jedné nebo více chyb

Ukázka rozpisu s výběrem kanceláře pro vsazení každého tiketu

Rozpis je speciální typ sázky, který zajišťuje výhru i při jednom nebo více neuhodnutých zápasech. Je tvořen souběžným vsazením několika tiketů, které obsahují různé kombinace ze skupiny vybraných tipů. Rozpis je optimalizovaný typ sázky, kdy za co nejnižší vklad požadujeme garanci výhry i při určitém počtu chyb. Narozdíl od kombinátoru používáme daleko méně kombinací (sloupců) a tedy také nižší vklad.

Program Trefík má implementovánu podporu vytváření rozpisů. Uživatel může vytvářet vlastní rozpisy a aplikovat je na vybrané tipy.

Na obrázku je vytvořený tiket typu Rozpis - zvolen příslušný druh tiketu. Abychom ukázali, jak byl tiket úspěšný, jsou tipy vyhodnoceny:
Rozpis

Jedná se tedy o sedm vybraných zápasů.
Po stisknutí tlačítka Výpočet v dolní části okna se zobrazí okno pro práci s rozpisem:
Definice rozpisu

V čem umí Trefík také výborně pomoci je vsazení rozpisu. Celý rozpis se může skládat až z desítek jednotlivých tiketů. Vsazení takového množství tiketů, ať už na internetových stránkách kanceláří nebo na pobočkách, je věcí velmi zlouhavou, případně až nemožnou. Trefík však nabízí možnost přímého odeslání a vsazení postupně všech tiketů z rozpisu. Tato možnost je momentálně podporována pro následující sázkově kanceláře: Fortuna, Tipsport, Sazka, Synot Tip a bwin. Pak stačí, když se přihlásíte na svůj účet v dané kanceláři a z Trefíku odešlete všechny tikety rozpisu jediným tlačítkem.

Trefík navíc dokáže rozdělit jednotlivé tikety rozpisu ke vsazení v různých kancelářích tak, aby byl každý tiket rozpisu vsazen co nejvýhodněji, tedy s nejlepším kursem. V programu si může uživatel označit seznam kanceláří, u kterých má vytvořen účet, a Trefík pak nabídne vsazení jednotlivých tiketů rozpisu mezi tyto kanceláře. Pro tento případ je také uzpůsobeno odesílání tiketů, kdy jsou tikety postupně odesílány do různých kanceláří.

K předchozímu je ještě nutné doplnit možnost vsazení opravdu kombinovaného kombinátoru. Sázka kombinátor je totiž speciálním případem rozpisu: jsou vsazeny všechny dostupné kombinace. I tento rozpis (kombinátor) je uveden v seznamu dostupných rozpisů. Lze s ním tedy také provést analýzu vsazení jednotlivých tiketů s nejlepším kursem. Díky Trefíku je pak možné vsadit kombinátor (tiket po tiketu), takovým způsobem, že je sázka výhodnější, než pokud byste ji vsadili v jakékoliv kanceláři jako obyčejný kombinátor. Trefík totiž najde pro každý tiket kombinátoru kancelář s nejlepším kursem a celkově tak vznikne nejlepší možná kombinace vsazených tiketů (tedy nejvyšší možný kurs, který nelze dosáhnout v jediné kanceláři). Opět také platí, že tikety kombinátoru lze v tomto případě odesílat z Trefíku přímo na webové stránky sázkových kanceláří.

V tomto okně můžeme zvolit typ rozpisu, který použijeme na naše tipy. Rozpis lze vybrat z menu pod seznamem zápasů, na obrázku je vybrán rozpis: "3 AKO, výhra i při 2 chybách, 5 tiketů". Po kliknutí myší na tento nápis se nabídne seznam dalších vhodných rozpisů pro naše zápasy - tedy rozpisy pro 7 tipů:
Garance v rozpisu

V okně je také zobrazen stav celého rozpisu - maximální i reálný zisk, celkový vklad, ... V horní části okna můžeme pomocí myši měnit rozmístění zápasů v rozpisu a také měnit vklad na jednotlivé tikety rozpisu.

Tlačítkem "Lupa" v doplní části zobrazíme analýzu zisku celého rozpisu při různém počtu chyb. Pomocí této funkce je tedy zřejmé, k jakým situacím může dojít, pokud nám nevyjdou všechny tipy. Popsány jsou situace, kdy je i při chybách zaručen zisk, kdy je zisk nejistý (závisí tedy na tom, které tipy konkrétně vyjdou) a kdy již rozpis nestačí pokrýt vklad.

Analýza rozpisu

Díky databázi 527 rozpisů, které Trefík obsahuje, a díky snadné manipulaci s tipy na rozpisech a analýze stavu při různém počtu chyb nabízí Trefík maximální komfort při používání rozpisů.

Ukázka rozpisu s výběrem kanceláře pro vsazení každého tiketu