První gól v zápasu

Analýza vstřelení první branky v zápasu

Následující ukázka pracuje s prvním vstřeleným gólem v zápasu. Nejprve v okně Nabídka zobrazíme kurzy na sázku "První gól" u 1. české fotbalové ligy:
První gól v zápasu
Typ kurzu je zvolen v příslušném poli nad seznamem zápasů. Zobrazeny jsou budoucí zápasy.
Zobrazené kurzy jsou nejvyššími dostupnými kurzy z českých kanceláří: díky skupině kanceláří CZE (je aktivována vlevo dole).

Budeme zkoumat zápasy, kde jsou favoritem hosté. Budeme vycházet z předpokladu, že v situaci, kdy je domácí celek outsiderem, se budou domácí snažit hrát více "do obrany", tedy se zvyšuje pravděpodobnost nevstřelení žádné branky v zápasu. Využijeme k tomu filtr v okně Nabídka.

Favorita a outsidera v zápasu budeme rozlišovat podle vypsaných předzápasových kurzů. Chceme tedy pracovat jak s kurzy sázky "První gól", tak s kurzy na konečný výsledek zápasu. U jednoho zápasu tak v jednom řádku budeme chtít dva druhy kurzů. K tomu je určena sekce filtru Kurzy / Kurz I. V této sekci můžeme vybrat další druh sázky, který má být u zápasu zkoumán. Obdobně lze zvolit ještě další dva druhy kurzů v sekcích Kurzy / Kurz II a Kurzy / Kurz III. Můžeme také určit kancelář, z které má být kurz zobrazen; pokud kancelář není vybrána, pak platí nastavení z úvodního okna, což je v našem případě skupina kanceláří CZE.
První gól v zápasu
Ve filtru je aktivována také sekce "V jakých minutách padají góly", resp. její položka "Sloupce s vývojem skóre". Je to kvůli zobrazení minuty, kdy byl vstřelen první gól zápasu: v naší ukázce to nevyužijeme, ale může se to hodit v dalších analýzách.

V části Filtr / Sloupce jsou aktivovány sloupce pro zobrazení v okně Nabídka. Jde o hodnoty kurzů ze sekce "Kurz I". Zobrazíme jen kurzy na tipy 1 / 0 / 2, aktivací sloupců I.1, I.0 a I.2. Zobrazeny jsou také sloupce Profit 1 / 0 / 2 pro vyhodnocení návratnosti při sázkách na kurzy 1 / 0 / 2.
První gól v zápasu
Dále je zvolen sloupec s minutou vstřelení první branky (je dostupný díky aktivaci položky "Sloupce s vývojem skóre" ve filtru).

V sekci Filtr / Podmínky je jediná podmínka: porovnání kurzu na konečný výsledek pro domácí a pro hosty. Tyto kurzy jsou díky nastavení filtru ve sloupcích I.1 a I.2. Chceme zkoumat jen zápasy, kde jsou hosté favoritem, tedy je na ně nižší kurz. Následující podmínka to takto zajistí:
První gól v zápasu

V okně Nabídka vypadá použití filtru takto:
První gól v zápasu
Jde opět jen o budoucí zápasy, jsou zobrazeny jen utkání, kde jsou hosté favority (viz kurzy ve sloupcích I.1 a I.2).

Při zobrazení zápasů z minulého týdne získáme:
První gól v zápasu
V minulém týdnu byly v české lize hosté favority jen ve dvou utkáních. Z obrázku je vidět, že první gól vstřelili jednou hosté a jednou domácí (viz sloupce *G ..). V posledním sloupci je uvedena minuta, kdy byl první gól vstřelen.

Při zobrazení zápasů od začátku minulé sezóny nejvyšší české fotbalové ligy dostaneme:
První gól v zápasu
Z bilance v dolní části okna vidíme, že z celkem 115 zápasů (tolikrát byli favority hosté) dali první gól 32x domácí, 71x hosté a 12x nepadnul v zápase žádný gól. Z vyhodnocení sloupců Profit je zřejmé, že při sázce na nevstřelení žádné branky v zápasu bychom získali o 25% více, než bychom do sázek vložili. U sázek na vstřelení první branky hosty bychom vydělali 4% navíc proti celkovému vkladu.

Při zahrnutí i předminulé sezóny pracujeme celkem se 193 zápasy. 21x byl výsledek 0:0. Zisk při sázkách na nevstřelení branky by byl opět 25%:
První gól v zápasu

V dalších analýzách můžeme procházet ještě starší zápasy české ligy a věnovat se i jiným soutěžím. Nebo třeba vynechat zápasy, kde jsou hosté velmi výrazným favoritem, tedy utkání, kde je bezgólová remíza velmi málo pravděpodobná. Další možností je zanést do podmínek pro vrácené zápasy porovnání počtu vstřelených branek v posledních zápasech obou týmů. Nebo v posledních vzájemných zápasech. Zkrátka výběr zápasů více cílit na bezgólovou remízu.