Průběh držení míče v zápasu

Jak padají góly v závislosti na průběžném držení míče

Od sezóny 2020/2021 jsou v Trefíku u fotbalových zápasů zaznamenávány průběžné hodnoty zápasových statistik. Mimo jiné i průběh držení míče (a také střely na branku, rohové kopy, ...).

S uloženými údaji lze pracovat v okně Nabídka i v okně Tipy. Tato ukázka se věnuje oknu Tipy, sekci Live stats. V této části programu lze nastavit podmínky pro hodnoty průběžných statistik a sledovat, jak se v zápase vyvíjely dále:
Průběh držení míče
.. v grafu je zobrazen průměrný počet branek domácího týmu v minutě zápasu. Jsou zahrnuty jen takové zápasy, kde měl domácí tým v čase od 45. do 90. minuty celkový poměr držení míče maximálně 35% (viz nastavení této podmínky v levé dolní části okna).

V záhlaví grafu je uvedeno, že pro domácí (Newcastle) jsou zobrazeny statistiky z celkem 16 zápasů. Tedy právě 16 zápasů vyhovuje zadané podmínce k maximálnímu celkovému držení míče. Z těch 16 zápasů skončily 3 výhrou Newcastlu, 3 remízou a 10 výhrou hostujícího týmu.
U 46. minuty v grafu vidíme, že je průměrný počet branek 0,56. To znamená při 16 zápasech 9 branek. V 90. minutě je průměr 1,06, což odpovídá 17 gólům. Tedy při souhrnném držení míče max. 35% dokázal Newcastle ve druhém poločase skórovat 8x, tedy v každém druhém zápase.

Další obrázek zachycuje celkové držení míče domácího týmu po minutách. Podmínka pro max. poměr držení míče od 45. minuty je stále aktivní:
Průběh držení míče
Z obrázku je patrné, že průměrné držení míče je od zhruba 42. minuty téměř neměnné.

Poslední obrázek ukazuje průměrný rozdíl skóre z pohledu domácího týmu. Podmínka pro průměrné držení míče je stále aktivní:
Průběh držení míče
Z obrázku vidíme, že prakticky po celý druhý poločas hosté v průměru navyšují průběžné vedení.

Získané údaje můžeme využít při live sázení a při znalosti průběžné statistiky držení míče v zápasu. Statistiky nám ukázaly, jak často tým vstřelil gól i při značném nepoměru držení míče v zápasu.