Nabídka / Filtr / Forma

Sledování formy (posledních výsledků)

V okně Nabídka lze nově pomocí filtru schematicky zobrazit výsledky jednotlivých posledních zápasů.

Lze tak vizuálně rychle sledovat předchozí výsledky obou týmů. Zároveň jsou k dispozici i nové funkce pro automatickou analýzu posledních zápasů. A sledovat lze také porovnání výsledků dvou druhů sázek na daný zápas (třeba výsledek prvníh poločasu a celkový výsledek nebo vstřelení prvního gólu a celkový výsledek).

K použití nové funkce je nutno definovat si jednoduchý filtr pro okno Nabídka:

.. je tedy aktivní sekce Forma. Sledování zápasů je nastaveno pro domácí doma a pro hosty venku. A sledovat se má konečný výsledek (dalšími možnostmi je sledování počtu branek: dali/dostali/součet/rozdíl). Hledání zápasů probíhá za posledních 365 dnů ve všech dostupných soutěžích (viz horní sekce Nastavení).

V okně Sloupce jsou pak dvě nově dostupné položky:

.. a okno Nabídka pak vypadá následovně:

Nová sekce Forma umožňuje sledovat pouze zápasy, kde byl vypsán kurs ve zvoleném rozmezí. Výši kursu lze nastavit samostatně pro oba týmy. Například pro domácí do 1,80 a pro hosty od 4,50:

.. pak jsou v okně Nabídka ve sloupcích Forma záznamy jen pro zápasy, kde byl kurs na oba týmy z určeného intervalu:

.. tedy pak jsou pro každý tým jiné počty zkoumaných zápasů. A z předchozího obrázku můžeme rychle vysledovat, jak domácí plnili roli favorita a hosté naopak outsidera.

Pro automatické vyhodnocení hodnot ve sloupcích Forma lze použít nové funkce v okně Filtr / Sloupce. Například pomocí funkce OCCURS můžeme zjistit, kolikrát se daný výsledek ve sloupci Forma vyskytuje:

.. je vrácena četnost každého výsledku (+ = -) pro oba soupeře. Hledaný znak je nutno uvádět v zápisu v okně Sloupce v apostrofech.

Okno Nabídka pak vypadá takto:

.. pomocí dalších výpočtů v okně Filtr / Sloupce můžeme třeba převést hodnoty na procentuální vyjádření jednotlivých výsledků.

Do filtru můžeme přidat podmínku pro kurs na domácí tak, aby odpovídala podmínce na kurs v sekci Forma:

.. okno Nabídka pak obsahuje toto:

Dále si ukážeme analýzu v sekci Forma pro další druh sázky.

Aktivovat lze v sekci Forma / Další sázka. Je nutno zvolit druh sázky (na obrázku to bude První gól) a druh výsledku (třeba pro poločasy může být užitečné sledovat počty gólů). Filtr tedy může vypadat takto:

.. v okně Filtr / Sloupce jsou k dispozici další dvě nové hodnoty:

.. a okno Nabídka pak vypadá takto:

.. sloupce Forma1 tedy obsahují PLUS tam, kde tým vstřelil první gól v zápasu, MÍNUS v případech, kdy skóroval jako první soupeř. ROVNÍTKEM jsou označeny zápasy, kde gól nepadl. OTAZNÍK nabízejí zápasy, kde v programu není evidence branek (na obrázku to jsou letní exhibiční neligové zápasy).

Pro další analýzu můžeme zkoumat minulé zápasy, kdy favorit dostal první gól v zápase, ale celkově zvítězil. Takové zápasy budeme chtít odlišit v sloupci Forma1. Využít k tomu lze sekci Forma + Forma 1:

.. a okno Nabídka bude takovéto:

.. tímto postupem lze sledovat četnost a série různých spojených jevů v posledních zápasech.

Ukázka využití funkce Forma pro zjištění aktuální a maximální série v historii.