Ukázka dostupných statistik k vybranému zápasu

Něco z toho, co Trefík přináší k zápasům

Trefík je skvělou pomůckou pro hromadnou práci se zápasy z aktuální nabídky. Přináší ale také zároveň i podrobné statistiky k vybraným zápasům. Pokud tedy chce uživatel programu detailně zkoumat nějaký konkrétní zápas, může využít mnoha funkcí k zobrazení zajímavých statistik.

V okně Nabídka je zobrazena aktuální kurzová nabídka. A přímo u kurzů je dostupná bilance k danému druhu sázek. Na následujícím obrázku je sázka na výsledek ve 30. minutě zápasu. Po rozkliknutí detailů ke kurzu je dostupná statistika vzájemných zápasů z pohledu této sázky za posledních 20 let (toto období lze změnit). Jsou zobrazeny historické kurzy k této sázce i souhrnná bilance výsledků ze 30. minuty: 9 výher Sparty, 25 remíz a 13 výher Slavie:
Kurzy a statistiky k zápasu

Další ukázka zachycuje kurzy a statistiky k sázce "Dá gól oba" = "Oba týmy vstřelí během zápasu gól". Opět je statistika z posledních 20 let, tentokrát ale jen ze vzájemných zápasů DOMA, tedy na hřišti Sparty, opět jsou dostupné kurzy (A = ano, tedy oba týmy dají gól; N = ne). Celková bilance je 9 zápasů, kdy oba týmy vstřelily gól a 14 zápasů, kdy k tomu nedošlo. Také je zobrazeno, že aktuálně je série 3 zápasů, kdy nedošlo ke vstřelení branky oběma týmy:
Kurzy a statistiky k zápasu

V okně Nabídka je také dostupný souhrn aktuálních sérií k vybranému zápasu. Zjistit z něj lze jednak notoricky známou sérii Slavie, jednak mnoho dalších jiných sérií (zvýrazněna je série Slavie v zápasech doma, kdy v prvním poločasu inkasovala 38x v řadě pod 1,5 branky):
Aktuální série u zápasu

V okně Tipy lze vpravo dole zvolit druh sázky. Pak odpovídají zobrazené statistiky této sázce. Na dalším obrázku je bilance 1. poločasu od 1.1.1990. V souhrnu je uvedeno, že Sparta v prvním poločasu nevyhrála 9x v řadě (volbou FILTR zvoleno zobrazení jen zápasů v dané soutěži /tedy ne např. v poháru/):
Vzájemná bilance prvního poločasu

Další obrázek zachycuje bilanci výsledků druhého poločasu. Je nastaveno (volbou FILTR), aby bilance byla počítána jen z této sezóny:
Bilance posledních zápasů ve druhém poločasu

Následuje ukázka, kde jsou opět vybrány výsledky druhého poločasu. Navíc je ještě aktivní sekce zobrazující součet branek (tedy v tomto případě součet branek ve druhém poločasu). Jsou zobrazeny různé hranice součtu branek, četnost v dosavadním průběhu sezóny a aktuální vypsané kurzy na tyto sázky. Pokud je vypsaný kurz nižší než kurz, který by odpovídal dosavadní četnosti daného výsledku, pak je kurz zobrazen tučně:
Bilance posledních zápasů ve druhém poločasu / součet branek

V okně Tipy je dostupná sekce zobrazující predikci různých druhů sázek dle použití Poissonova rozdělení. Pro každý tip je vždy zobrazena pravděpodobnost a kurz odpovídající této pravděpodobnosti. Následuje skutečný vypsaný kurz a podíl skutečného a vypočítaného kurzu. Podle podílu lze celou tabulku seřadit, tedy lze najít nejlepší reálné kurzy podle Poissonova rozdělení:
Poissonovo rozdělení v okně Tipy pro vybraný zápas

Další ukázka přináší také Poissonovo rozdělení v okně Tipy, tentokrát pro predikci přesného výsledku:
Poissonovo rozdělení v okně Tipy pro vybraný zápas