Vzhled úvodního okna Trefíku

Seznam soutěží / seznam zápasů / analýza zápasů

Úvodní okno může být svým vzhledem přizpůsobeno preferencím uživatele. Lze zobrazit jen seznam soutěží, zápasy z vybrané soutěže, všechny zápasy vybraného sportu nebo detailní analýzu zápasů vybrané soutěže. Vzhled lze přepínat vpravo dole na stavové liště úvodního okna kliknutím na názvu aktivního vzhledu:

Režim vzhledu Nabídka

Při tomto nastavení se v úvodním okně zobrazují zápasy ze sportu vybraného v levém horním rohu úvodního okna a z období určeného v sekci "Výběr zápasů". Období je odvozeno od omezení časového filtru v levém horní rohu okna (na obrázku je vybrán filtr "Bude v týdnu").

Při tomto zobrazení jsou najednou dostupné všechny zápasy z vybraného sportu a období. Po dvojkliku na zápasu se otevře okno Tipy k danému zápasu. Tlačítka v horní části úvodního okna v sekci "Soutěž", tedy tlačítka "Tabulka", "Křížová", "Pavouk" a další, se vztahují vždy k soutěží, která je určena vybraným zápasem. Tabulku k soutěži, kde se hraje vybraný zápas lze tedy vyvolat pouhým kliknutím na tlačítku Tabulka.

Režim vzhledu Soutěž

V tomto režimu je na levé straně úvodního okna zobrazen seznam soutěží. Po výběru soutěže se v pravé části objeví seznam zápasů z této sezóny ve zvoleném období. V seznamu zápasů je tedy vždy pouze jedna soutěž. Tabulky a další okna pro analýzu soutěží lze vyvolat stejným způsobem jako při vzhledu "Nabídka".

Režim vzhledu Tipy

Při tomto nastavení je v úvodním okně přímo zobrazeno okno Tipy pro soutěž vybranou v levém seznamu. Tento režim vzhledu tak lze výhodně použít pro procházení mezi soutěžemi a analýzu v okně Tipy.

Režim vzhledu Seznam

V tomto nastavení je v úvodním okně vidět jen seznam soutěží. Tento vzhled se tak blíží starším verzím programu Trefík. Okna Tipy a Nabídka je pak nutno otevírat pomocí tlačítek v horní části úvodního okna.

Tento vzhled je vhodné používat snad jen v případě, kdy je dostupný pouze úzký monitor a na obrazovku by se tak nevešel seznam soutěží vedle oken Tipy nebo Nabídka.

Pro tenis je při zobrazení seznamu soutěží / turnajů výhodné stisknout tlačítko se symbolem tenisového míče. Pak se totiž na jednom řádku zobrazí vždy turnaj dvouher, čtyřher i kvalifikace. A jsou vždy najednou zobrazeny všechny turnaje vybraného týdne. Mezi týdny lze přecházet (předchozí / následující týden) pomocí tlačítek se šipkami vpravo od tlačítka s obrázkem tenisového míče.