Nabídka / Filtr: poločas / zápas

Úkol: najít zápasy s výsledkem 0:0 v poločasu a zjistit u nich konečné výsledky

Najděte zápasy, kde byl v poločase stav 0:0, a zjistěte, jakým výsledkem skončily. Tuto úlohu lze využít při sázkách typu "poločas / zápas", "kdy padne první gól", "počet gólů v poločase / celkem", ...

Pro řešení úkolu se hodí okno Nabídka. V něm si nastavíme období, které chceme analyzovat. Na obrázku jde o zápasy z "minulého týdne" (viz volba vlevo nahoře).
Nabídka

Dále je nutno definovat, z jakých soutěží se mají hledat zápasy pro tento úkol. Na obrázku jsou vybrány všechny fotbalové soutěže bez omezení - vlevo nahoře je vybrán sport FOTBAL a dole není zvolen filtr pro SOUTĚŽE. V sekci SLOUPCE A STATISTIKY je zvolena volba JEN S KURSY, jsou tedy hledány jen zápasy, které vypisuje právě zvolená sázková kancelář (vlevo dole = Tipsport).

V tomto období bylo dle obrázku hráno 975 zápasů (ve všech fotbalových soutěžích, které vypisuje Tipsport). Počet zápasů je uveden v pravé horní části a zároveň též vlevo dole.

Nyní chceme zobrazit jen takové zápasy, které skončily v poločase remízou 0:0. Na výše uvedeném obrázku je dostupný sloupec "ČÁSTI", kde jsou uvedeny výsledky poločasů (tento sloupec je zobrazený díky menu pravého tlačítka myši, volby Zobrazit sloupce / Zobrazit části zápasů.
Tento sloupec ale obsahuje textovou informaci, a proto není vhodný pro filtrování zápasů.

K zobrazení vybraných zápasů si tak vytvoříme jednoduchý filtr pro zápasy v okně Nabídka. Filtr vytvoříme kliknutím na tlačítko s červenou šipkou v levém dolním rohu, vedle nápisu "Všechny zápasy". Následně filtr aktivujeme změnou hodnoty VŠE vlevo dole na hodnotu FILTR. Okno pro definici filtru vypadá takto:
Filtr pro okno Nabídka
Název filtru je zobrazen zcela nahoře: "poločas 0:0". Název je možno zadat po stisku tlačítka NOVÝ.
Na předchozím obrázku je aktivní dolní tlačítko VŠE: tím jsou zobrazeny všechny dostupné sekce podmínek filtru. Na dalším obrázku bude již stisknuto tlačítko AKTIVNÍ a budou tedy zobrazeny jen používané sekce filtru. Pro tento vytvářený filtr nicméně nebudeme potřebovat žádné sekce.

K porovnávání počtu branek v poločasu musíme aktivovat zobrazení příslušných sloupců v sekci Filtr / Sloupce:
Data z Nabídky, posunuto vpravo
Po stisku tlačítka EDIT v sekci Filtr / Sloupce se objeví toto okno:
Filtr pro výsledky z Nabídky
.. sloupce GD1 a GH1 označují počty branek v prvním poločasu pro Domácí a Hosty. GD2 a GH2 se vztahují k druhému poločasu. Tyto sloupce tedy aktivujeme a definici sloupců uložíme.

V okně s definicí filtru pak situace bude vypadat následovně:
Filtr pro výsledky z Nabídky

Po uložení filtru a jeho použití v okně Nabídka:
Filtr pro výsledky z Nabídky
.. tím jsou tedy u zápasů samostatně viditelné sloupce s počty gólů vstřelenými oběma týmy v obou poločasech.
K zobrazení jen zápasů s poločasovým skóre 0:0 vedou dvě cesty.

První možností je použití "rychlého filtru". Tedy filtrování v záhlaví seznamu zápasů. Po kliknutí na záhlaví každého sloupce v jeho pravé horní části se objeví okno, kde lze omezit zobrazené hodnoty pro tento sloupec:
Filtr pro výsledky z Nabídky
.. v našem případě tedy označíme ve sloupcích GD1 a GH1, že chceme zobrazit jen hodnoty 0. Výsledek bude takovýto:
Filtr pro výsledky z Nabídky
.. nad seznamem zápasů je zobrazen aktivní rychlý filtr. Kliknutím na symbol na konci tohoto filtru jej lze editovat:
Filtr pro výsledky z Nabídky

Druhou možností filtrování zápasů s poločasovým výsledkem 0:0 je využití sekce filtru Podmínky. Stiskem tlačítka EDIT v této sekci se objeví toto okno:
Filtr pro výsledky z Nabídky
.. zadáním dvou podmínek pro sloupce GD1 a GH1 docílíme stejného efektu jako u rychlého filtru. Toto řešení je nicméně napevno součástí filtru. A je možné v tomto případě i porovnávat různé sloupce navzájem, což u rychlého filtru možné není.

Filtr i s aktivní sekcí PODMÍNKY pak vypadá takto:
Filtr pro výsledky z Nabídky
a výsledek jeho použití v okně Nabídka (bez rychlého filtru):
Filtr pro výsledky z Nabídky
.. kurzor myši je umístěn na kursu k zápasu .. a v bublině se zobrazují kursy na tento tip u jiných kanceláří.

V dolní části okna Nabídka je zobrazena bilance zápasů: 119 výher domácích, 133 remíz, 70 výher hostů.
Po stisku tlačítka STATISTIKY nad seznamem zápasů a výběru položky NÁVRATNOST se zobrazí toto okno:
Filtr pro výsledky z Nabídky
.. je zobrazena statistika, jak vycházejí jednotlivé tipy při daném kursu. Celkový profit při sázkách na remízu je 46%. To je očekávaný výnos, neboť jde o kursy na konečný výsledek vypisované před zahájením zápasu a sledované jen pro zápasy, kde v poločase nepadl žádný gól. Námětem k dalšímu zkoumání v Trefíku tak může být nalezení zápasů, které skončí s poločasovým výsledkem 0:0 ..