Trefík - program pro kurzové sázení na sport
 
Trefík 9 - ukázka nového vzhledu
Trefík 9 je zdarma dostupný pro všechny registrované uživatele předchozích verzí programu. I nadále tím pokračujeme ve filozofii bezplatného poskytování novinek pro naše uživatele. Nová verze je rychlejší a přehlednější k ovládání než minulá verze Trefíku. Zároveň přináší uživatelům nové funkce a možnosti pro výběr těch správných sportovních tipů.

Trefík během přechodu na verzi 9 prošel množstvím změn v různých funkcích programu. Změněny byly použité komponenty i způsob zacházení s nimi. Změny jsou v některých oknech programu výraznější, někde jsou jen kosmetické. Hlavní motivací pro změny byl plánovaný přechod na novou databázovou technologii a následně přechod na 64 bitovou verzi. Další verze nebudou připraveny ihned, nicméně stávající verze Trefík 9 je nutnou podmínkou k pozdějšímu vydání dalších verzí.

Novou verzi nelze provozovat pod operačním systémem starší verze než Windows XP. Pokud tedy máte Windows XP a novější (včetně nejnovějších Windows 7), můžete bez obav přejít na Trefík 9. Až bude v budoucnu vydána 64 bitová verze, bude nadále dostupná i 32 bitová verze.
Trefík 9
Úvodní okno Trefíku nově obsahuje horní panel s výběrem ovládacích sekcí. Tímto panelem je umožněno spouštění většiny funkcí Trefíku podle kategorií. V samostatné sekci jsou dostupné funkce pro práci s vybranou soutěží, v další sekci pak analýzy pro více soutěží, z jiné sekce lze vyvolat aktualizaci dat.

Na spodní liště úvodního okna je zobrazen výsledek minulého vzájemného zápasu, který se hrál ve stejném prostředí jako právě zvolený zápas. Je také zobrazen kurs vypsaný na tip, jenž vyšel.

Vzhled úvodního okno programu lze nyní volit mezi čtyřmi režimy. Přepínání mezi režimy je možné z označeného menu vpravo dole na liště úvodního okna Trefíku.

Primárním režimem je režim Nabídka, kdy jsou v úvodním okně zobrazeny zápasy z vybraného období. Tento režim mění dosud používanou praxi v Trefíku, kdy byla nabídka zápasů oddělena od úvodního okna a funkce pro vybranou soutěž z úvodního okna nebyly v nabídce dostupné. Nyní lze tlačítky v horní části úvodního okna zobrazovat statistiky k soutěži, která je vybrána pouhým zvolením zápasu v nabídce. Tedy například tabulku pro soutěž, kde se hraje vybraný zápas zobrazíte jednoduše z horní části úvodního okna tlačítkem Tabulka.

Druhou možností vzhledu úvodního okna je režim Soutěž. V tomto případě je zároveň zobrazen seznam soutěží a aktuální zápasy ve vybrané soutěži. Zápasy pro vybranou soutěž jsou dostupné ve stejném okně, není nutné na obrazovce rovnat okna tak, abychom viděli zároveň seznam soutěží a jejich zápasy.
Trefík 9
Dalším dostupným vzhledem úvodního okna je režim Tipy. Při tomto zobrazení je zároveň dostupný seznam soutěží a okno Tipy pro vybranou soutěž. Můžeme tedy přehledně detailně analyzovat zápasy z více soutěží.
Trefík 9
Posledním režimem je Seznam. Tento mód je nabízen jen kvůli kompatibilitě vzhledu s předchozí verzí Trefíku. V úvodním okně je v tomto případě viditelný jen seznam soutěží a další používaná okna programu se zobrazují samostatně. Tento režim je doporučeno používat pouze v případě, kdy uživatel nemá dostatečné rozlišení monitoru a záleží mu tedy na tom, aby okna Trefíku byla co nejužší.
Trefík 9
Pokud je v úvodním okně zobrazen seznam soutěží, je možné tento seznam filtrovat podle zadaného klíče. Je tak například snadno možné zobrazit pouze všechny anglické fotbalové ligy.
Trefík 9
Jestliže je aktivní režim úvodního okna Nabídka, pak se zároveň otevírá okno Tikety. Okno tikety bylo vzhledově optimalizovány, aby obsahovalo všechny potřebné informace a aby zároveň nebylo zbytečně veliké. Toto okno bude mít uživatel zřejmě otevřené po většinu času práce s Trefíkem.
Trefík 9
Optimalizován byl také vzhled okna Tabulka. Volby z pravé strany okna byly přesunuty do horní části, případně do menu tohoto okna - to lze zobrazit pomocí tlačítka vlevo nahoře.
Trefík 9
V nové verzi jsou sledovány výsledky jednotlivých směn zápasů baseballu:
Trefík 9
V nové verzi bylo výrazně urychleno počítání a zobrazování tabulek soutěží. Spočítání tabulky je v porovnání s minulou verzí Trefíku nyní zhruba 15x rychlejší. Toho si uživatel může všimnout zejména při počítání tabulek soutěží po aktualizaci. O zhruba čtvrtinu bylo urychleno tipování zápasů pomocí Trefíku. Zrychlena byla také kompletní aktualizace dat v programu.
 
 
09.07.2010