Tenis v okně Tipy

Nové statistiky pro analýzu tenisových zápasů

Do programu jsou neustále doplňovány nové funkce. Na této stránce jsou ukázány tenisové statistiky v okně Tipy.

V části Zápasy jsou v dolní sekci Poslední dostupné statistiky pro výsledky prvního setu. Jednak celková bilance prvního setu, jednak bilance celkového výsledku zápasu s ohledem na výhru nebo prohru v prvním setu.
Tipy / Tenis
Dále je v sekci Poslední uvedeno umístění soupeřů na žebříčku ATP / WTA z vítězných zápasů. Počet zápasů je možné určit tlačítkem Nastavení v dolní části okna. Na obrázku jde o posledních 10 výher. Nejprve jsou uvedeny top 3 umístění hráči z vítězných zápasů. Obrázek tedy informuje, že nejvýše postavený soupeř, kterého Hurkacz porazil ve svých posledních 10 výhrách, byl na žebříčku ATP 19. (v přehledu v horní části okna můžeme najít, že to byl Sebastian Baez).

Následně je uvedena obdobná statistika pro poslední prohrané zápasy a nejprve jsou uvedeni 3 nejhůře postavení soupeři. Tedy Hurkacz prohrál během svých posledních 10 proher s nejhůře postaveným hráčem na žebříčku: s 54. hráčem žebříčku ATP.

Nová sekce ve spodní části se jmenuje fav/out. Zachycuje bilanci v situaci, kdy byl hráč v zápase favorit nebo outsider. To je posuzováno podle vypsaných kurzů, přičemž hranici pro stanovení označení favorit / outsider lze stanovit v okně Nastavení. Zároveň je uvedena bilance, kdy je favorit nebo outsider brán čistě podle umístění na žebříčku ATP / WTA:
Tipy / Tenis
V této sekci je také uvedena bilance hráčů v zápasech, kde byly podobné kurzy, jako v aktuálním zápasu. Hranice (rozmezí) pro kurzy pro podobní zápasy lze určit také v okně Nastavení.

V dalších sekcích Součet / Dal / Dostal je nově u tenisu možné přepínat mezi statistikou pro počet setů nebo počet gemů. A také přepínat mezi statistikami ze zápasů hraných na 2 nebo 3 vítězné sety. Oba přepínače jsou ve středové části spodního panelu: G / S, 2 / 3:
Tipy / Tenis
.. na obrázku je ve spodní části bilance pro součet odehraných gemů v zápasech hraných na 3 vítězné sety.

V sekci Profit je statistika pro všechny zobrazené zápasy obou tenistů: celková bilance při sázkách na výhru / prohru daného hráče nebo při sázkách na nižší / vyšší kurz bez ohledu, na koho je který kurz vypsán:
Tipy / Tenis
.. z obrázku je zřejmé, že při sázkách na výhru Dimitrova (jednotný vklad) by bylo dosaženo zisku 11%.

Sekce Detaily přináší možnost analýzy zápasových statistik jako počet es nebo dvojchyb. Aktivované statistiky jsou jednak zobrazeny přímo v horní části okna u jednotlivých zápasů, jednak je v dolní části jejich průměr ze všech zobrazených zápasů:
Tipy / Tenis
.. obrázek zachycuje souhrny pro 6 vybraných statistik. Nejprve jsou uvedeny údaje pro prvního hráče z jeho zápasů. Například u počtu es je průměr Hurkacze proti průměru jeho soupeřů. Následuje průměr Dimitrova proti průměru jeho soupeřů. Průměry jsou vždy počítány ve třech variantách: na zápas, na set a na gem.

Novinkou je možnost zobrazení statistik jen ze vzájemných zápasů hráčů (zápasy jsou dostupné v sekci Spolu):
Tipy / Tenis
.. v tomto případě nejsou uváděny dvě dvojice průměrných stastik, neboť se jedná o vzájemné zápasy (a soupeřem je tedy vždy jen druhý vybraný hráč).

Na dalším obrázku jsou zápasy omezené kurzem (rozmezím) na oba sledované hráče. Rozmezí je bráno z aktuálního zápasu (pomocí menu pravého tlačítka myši), lze jej jakkoliv upravit:
Tipy / Tenis
.. pak jsou statistiky ve spodní části spočteny jen ze zápasů s podobnými kurzy, jako jsou u aktuálního zápasu. Lze je tedy prohlásit za více odpovídající očekávaných statistikám z aktuálního zápasu.


Teď si ukážeme obsah dalších částí okna Tipy. Údaje budou spočítané ze všech zápasů od 1.1.2022 (jako na prvních obrázcích dříve na této stránce). Období lze snadno změnit, případně lze snadno filtrovat zápasy jen na určeném povrchu nebo turnaje podle určené dotace, ...
Tipy / Tenis
.. souhrnné zápasové statistiky od 1.1.2022.

Vzájemné zápasy, včetně zápasových statistik nastavených v části Zápasy / Detaily (viz víše na této stránce):
Tipy / Tenis

Souhrnná bilance pod kol turnajů, rozděleno podle dotace na turnaj:
Tipy / Tenis
Turnaje jsou rozděleny podle dotací (v tisících USD), dále po sezónách a podle povrchu. Rozdělení lze změnit přesunem pole v levé horní části. Uvedena je vždy úspěšnost (výhry:prohry) pro oba hráče v jednotlivých kolech odpovídajících turnajů.

Bilance míč po míči ze zobrazených utkání v části Zápasy (tedy utkání lze opět filtrovat podle data, povrchu, dotace na turnaj, kurzu, ...) je dostupná v části Tenis - míče:
Tipy / Tenis
Na obrázku je uvedeno, jak dopadl gem (hra) při daném stavu na míče nebo kdo vyhrál další míč při daném stavu na míče. Rozlišeno je, zda hráč byl na podání nebo na příjmu. Zobrazené kurzy odpovídají spočtenému poměru získaných her / míčů. V horní části okna lze omezit, při jakém stavu se mají statistiky počítat: je možné určit stav v setu nebo stav na míče. Také je možné nastavit, aby se bilance počítala ze všech setů nebo třeba jen z prvního setu nebo třeba jen z druhého setu za stavu 1:0.

Průběžný stav na sety - jak to bylo v zobrazených utkáních v části Zápasy:
Tipy / Tenis
V pravé části jsou konkrétní zápasy odpovídající volbě v levé části okna. Po dvokliku na zápasu lze zobrazit detaily.

Další část ukazuje bilanci obou hráčů v zápasech, kde byl kurz (kurzy) v zadaném rozmezí. Na obrázku jsou zápasy, kde byl kurz na výhru Hurkacze 2,13 +/- 0,15 a stejné rozmezí na prohru Dimitrova:
Tipy / Tenis
.. Hurkacz má v takových zápasech bilanci 3 výhry, 6 proher. Dimitrov 8 zápasů vyhrál, 5 prohrál. Pro oba hráče jsou spočítané kurzy na základě jejich bilance z předchozích zápasů. Na prohru Hurkacze je to 1,50; na výhru Dimitrova 1,63. Aktuálně vypsaný kurz na Dimitrova ve výši 1,74 je tedy z tohoto pohledu zajímavý.

V tenisu je zajímavá i statistika obou soupeřů proti stejným soupeřům. Tu najdeme v části Proti dalším:
Tipy / Tenis
.. pro každého soupeře je uvedeno i to, kolik procent bodů získal hráč při podání (S1 / S2) a na returnu (R1 / R2). V posledním řádku v záhlaví u každého soupeře je uveden rozdíl procentuálních zisků v součtu za servis a return pro oba hráče.

Část Tenis - det. přináší pro oba hráče informace o historii umístění na žebříčku, prize money a bilanci v posledních zápasech (pokud je výpočet bilance aktivován v Nastavení:
Tipy / Tenis

Po dvojkliku na zápasu se zobrazí aktuální kurzy:
Tipy / Tenis
.. nastaveno je zobrazení jen kurzů z českých kanceláří + bet365 (pro srovnání). Pro pomocné výpočty jsou aktivní i další kanceláře (viz obrázek).

S Trefíkem máte zkrátka zaručen pestrý vhled do analýzy zápasů + přehled o aktuálních kurzech.