Změna síly v posledních zápasech

Tabulka soutěže s přehledem změny sílu týmů v posledních zápasech

Nově lze v okně Tabulka přes menu vlevo nahoře zobrazit sloupce s informacemi o změně síly týmů v posledních zápasech. Sílu týmu počítá Trefík dle parametrů zadaných uživatelem a používá ji k určení tipu na zápas. Síla týmu se typicky po úspěšném výsledku zvyšuje, po neúspěchu snižuje. Nicméně třeba domácí výhra o jeden jediný gól nad naprostým outsiderem může znamenat snížení síly.

Tabulka přináší změnu síly v posledních 6 zápasech. Domácí zápasy jsou zobrazeny tučným písmem. Po umístění kurzoru myši na nějaký zápas se zobrazí detailní informace o tomto zápase:
Změna síly v posledních zápasech
Z obrázku je zřejmé, že si Slavia výhrou o 4 branky nad Pardubicemi snížila sílu o hodnotu 1. Naopak předchozí remízou v Plzni navýšila svoji sílu o 11. Druhá Plzeň poslední remízou v Olomouci snížila svoji sílu o 1. Předchozí domácí remízou se Slavií snížila svoji sílu o 11.

V tabulce je zobrazena i aktuální celková síla týmů. S velkým náskokem vede Slavia (196) před Spartou (134). Nejhorší jsou Pardubice se sílou -56 (a právě z této aktuální velmi nízké síly plyne odečet Slavie v posledním zápase proti Pardubicím: nastavené parametry v programu by navýšením síly ocenily až výhru o ještě více branek).

Se změnou síly týmů je možné pracovat i ve filtru pro okno Nabídka. Dostupná je v sekcích Forma a Výpočty.