Strategie výběru tipů

Sestavení skupiny podmínek pro výběr zápasů k vsazení

Trefík nabízí velkou škálu kritérií, která lze aplikovat na hledání zápasů k tipování. Tím lze vytvořit obraz strategie, kterou používáme pro výběr zápasu k tipování. A právě výběr správné strategie je při sázení to nejdůležitější.

Trefík nabízí práci se strategií jak při hledání zápasů k vsazení v aktuální nabídce, tak při práci s archivem výsledků. Díky tomu je možné strategii nejprve ověřit na již odehraných zápasech a poté takto ověřenou metodu sázení používat k výběru aktuálních tipů.

V programu lze zadat kritéria pro výběr zápasů do okna Filtr, které má mnoho sekcí. Jednotlivé sekce si ukážeme postupně na obrázcích. V první sekci je možné nastavit podmínky pro výsledky domácího týmu, resp. hostujícího ve svých posledních zápasech. Je tak možné určit, jak zápasy musely skončit (například z posledních čtyř zápasů museli hosté dvakrát prohrát), jakou mají mít týmy úspěšnost, kolik vstřelili a obdrželi branek, či jaké je jejich umístění v tabulce soutěže:
Domácí celkem   Hosté celkem

Obdobné podmínky lze nastavit také pro výsledky domácího týmu doma a hostů venku:
Domácí doma   Hosté venku

Je možné nastavit podmínky na to, jak skončil poslední zápas obou mužstev. Je možné rozlišit, zda tak měl skončit zápas hraný doma nebo venku. Obdobné podmínky je možné stanovit pro poslední vzájemný zápas obou týmů. Na obrázku je určeno, že domácí tým musel svůj poslední zápas hraný doma vyhrát a hosté svůj poslední zápas hraný venku prohrát:
Podmínky na poslední zápas

Další sekce umožňuje určit, jakou úspěšnost mají oba týmy, když jsou v roli favorita, resp. outsidera v zápasu. Zda je tým favorit, nebo outsider se vždy určuje podle vypsaného kursu. Hranici kursu pro určení obou rolí lze nastavit v dolní části okna. Na obrázku je určeno, že domácí tým musí mít v domácích zápasech, kde na něj byl vypsán kurs 1,50 nebo nižší, úspěšnost alespoň 65 procent:
Podmínky pro roli favorita / outsidera

V další sekci je možné definitovat podmínky pro vypsané kursy na zápas. V ukázce je stanovena podmínka pro kurs na tip na domácí: musí být v rozmezí 1,20 - 1,90:
Podmínky pro kurs

V poslední sekci, kterou si zde ukážeme, je možné nastavit podmínky pro výsledky posledních vzájemných zápasů:
Podmínky pro vzájemné zápasy

Celkové nastavení filtru, tedy strategie hledání zápasů, z této ukázky je následující:
Souhrn nastavení strategie

Každou vytvořenou strategii je možné uložit do samostatného souboru. Lze tedy vytvořit více strategií najednou a najednou je také testovat a zkoumat tak, jaká strategie dává lepší výsledky.