Statistiky k live zápasům

Jak to bylo dříve při stejném stavu ve stejné minutě

V okně Live je v horním části nově tlačítko "S". Po jeho aktivaci se zobrazí samostatný panel pro porovnání průběhu zápasu s odehranými zápasy.

Porovnáván je vždy aktuální stav a čas. V odehraných zápasech se hledají utkání, kde byl v daný čas shodný průběžný stav. Funkce je dostupná jen pro fotbal a hokej. Porovnává se tolik sezón, kolik je nastaveno v horní části okna Live. Zpětně se zkoumají jen zápasy, kde je v programu zaznamenán sled branek v zápasu (což je u významnějších soutěží všude, u méně významných soutěží mohou být v programu záznamy jen u posledních sezón; například u 1. lig Burundi je zaznamenáván sled branek v zápasech až od roku 2020).

Právě probíhající zápas je tedy porovnáván s utkáními v této a v minulých sezónách stejné soutěže. Vždy je zkoumáno, jakým výsledkem nakonec zápas skončil, kdo vstřelil následující branku, kolik padlo branek (v součtu i jen za oba týmy zvlášť) a další události. Souhrn nalezených situací je zobrazen v detailech zápasu, tedy po rozkliknutí řádku se zápasem v okně Live v sekci "Stav + čas".

Počítání statistik probíhá automaticky každých 5 minut, případně po změně skóre u zápasu. Také lze spustit na pokyn uživatele: stiskem tlačítka "Spočítat teď". Výpočet probíhá automaticky na pozadí, tedy neblokuje další práci v Trefíku.

Konkrétní příklad si ukážeme na zápasu Slovácko - Pardubice. Na obrázku probíhá v zápasu 11. minuta. Po rozkliknutí detailů zápasu jsou v sekci "Stav + čas" spočteny statistiky k 8. minutě zápasu. V přehledu jsou zobrazeny statistiky k zápasům z posledních pěti sezón, kde byl předzápasový kurz podobný (odchylka max. 30%) a stav v 8. minutě byl také 0:0.

Stav + čas

Statistiky pro osmou minutu ukazují, že v 77% případů skončil zápas výhrou domácích. To odpovídá kurzu 1,30. Na řádku se zápasem vidíme, že aktuální kurz na výhru domácích je 1,50, tedy vyšší, než jaký odpovídá statistice odehraných zápasů.

Zobrazeny jsou statistiky k počtu vstřelených branek, k výsledkům poločasů. Údaj "1) Domácí gólů" označuje, kolik branek vstřelil domácí tým v prvním poločasu.

V sekci "Live kurzy" jsou dostupné aktuální live kurzy bet365 a Fortuny. V 11. minutě zápasu to vypadalo takto:

Stav + čas

Porovnání live kurzů.

Nově od června 2021: k dispozici live kurzy dalších kanceláří:
Live kurzy
V Trefíku tak můžete porovnávat live kurzy z Fortuny, Sazky, SynotTipu, Tipsportu (Chance), polské PZBuk a bet365.

V 19. minutě zápasu se statistiky změnily do následující podoby:

Stav + čas

V sekci "Statistiky" je dostupná historie několika zápasových live statistik. Například vývoj počtu nebezpečných útoků obou týmů:

Stav + čas

Nebo vývoj držení míče v zápasu:

Stav + čas

Podoba statistik předchozích zápasů v 61. minutě za stavu stále 0:0:

Stav + čas
.. zahrnuta je i statistika výsledku zápasu a dalšího gólu v zápasu při shodném rozdílu počtu rohových kopů a shodném rozdílu skóre. Obdobně by se zobrazovala statistika v případě udělení červené karty (stejný rozdíl počtu červených karet a rozdíl skóre).

Ještě pro ilustraci situace v hokeji tři obrázky:
Live hokej
Live hokej
Live hokej

Statistiky k průběhu právě hraných zápasů jsou určitě cenným zdrojem informací pro live sázení. V Trefíku jsou dostupné v okně Live k fotbalovým a hokejovým zápasům.