Statistika u zápasů

Zobrazené údaje v okně Nabídka

V Trefíku lze jediným tlačítkem zobrazit nabídku na další dny. V nabídce jsou nyní ihned dostupné detailní statistiky zápasu. Uživatel programu tak již nemusí otevírat další okno a zkoumat tam situaci vybraného zápasu.

V okně Nabídka lze nově možné aktivovat část Statistika zápasu (pomocí menu pravého tlačítka myši). V ní je zobrazena bilance z posledních šesti odehraných zápasů obou mužstev (nejprve ze všech zápasů, pak u domácího jen z domácích zápasů a u hostů je ze zápasů venku). Dále jsou uvedeny statistiky, jak končily zápasy obou týmů v případě, kdy byl vypsán podobný kurs jako kurs na právě analyzovaný zápas.

Statistika zápasu

Pokud umístíme kurzor myši nad jakoukoliv buňku v nové statistice, zobrazí se seznam zápasů, které byly do zobrazené hodnoty započítány. Detailní popis významu jednotlivých údajů v nové statistice najdete na následujícím obrázku:
Detaily statistiky zápasu

Údaje o počtu tipů, které vyšly při daném kursu lze zobrazit také procentuálně. Za údajem úspěšnosti tipu je v závorce uvedeno, kolik zápasů bylo s daným kursem odehráno. Pokud je úspěšnost alespoň 75%, je údaj zvýrazněn barevně:
Detaily statistiky zápasu

Obdobný význam má statistika i u tenisu. Na následujícím obrázku snadno zjistíme bilanci v posledních šesti zápasech obou tenistů. Také zjistíme, že při kursu 1,60 (plus minus 10%) v posledním roce vyhrál Karanusic 68% zápasů (údaj v dalším sloupci u Karanusice říká, že pokud byl na jeho soupeře kurs 2,06, pak soupeř vyhrál v 36% zápasů; druhý sloupec tedy není doplňkem prvního sloupce).

Údaje u Mirandy hovoří o tom, že při kursu 2,06 vyhrál 46% zápasů.
Statistiky zápasu v tenisu

Údaje v nové statistice tedy přinášejí jedinečný obrázek o tom, jaké měli soupeři výsledky při vypsaném kursu v posledním roce. Podle těchto bilancí je zřejmě velmi rozumné se řídit při hledání správných tipů k vsazení.