Novinky v úvodním okně, více voleb pro vzhled Trefíku

Širší nabídka skinů pro vzhled programu, více informací v úvodním okně

Trefík obsahuje od verze 15.17.0.1 u tenisových turnajů také informace o kategorii turnaje a oficiální název turnaje. Tyto údaje lze zobrazit v úvodním okně v seznamu soutěží. Pomocí levého sloupce se symbolem hvězdičky lze nastavit, jaké sloupce se mají v seznamu zobrazit. Úvodní okno u tenisu může vypadat třeba takto:
Kategorie tenisových turnajů
Podle kategorií lze následně turnaje filtrovat: kliknutím v pravé části záhlaví sloupce Kategorie.

Trefík obsahuje nově více skinů pro volbu vzhledu aplikace. Vybírat mezi nimi je možné v části Nastavení / Vzhled. Pro uživatele, kteří mají rádi tmavé motivy lze vybrat třeba následující vzhled:
Tmavý skin aplikace
.. na obrázku je aktivní sekce Statistiky a zároveň jsou zobrazeny sloupce s informacemi o počtu odehraných zápasů (sloupec záp), četnosti výher domácích, remíz a hostů a také sloupce s průměrným skóre. Sloupec TEĎ obsahuje údaj o počtu zápasů, které jsou ve vybrané soutěži hrány ve vybraném období (vlevo nahoře je vybráno DNES, sloupec TEĎ tedy obsahuje počet zápasů v soutěžích hraných dnes).

Soutěže jsou v seznamu řazeny dle četnosti remíz. Toto řazení lze nastavit / měnit kliknutím na záhlaví sloupců. Skrýt záhlaví sloupců je možné tlačítkem vlevo dole (na obrázku je u něj zobrazena bublinová nápověda). Pokud tedy chceme měnit zobrazení sloupců v seznamu nebo měnit řazení seznamu soutěží, je nutno zobrazení záhlaví aktivovat.

Další obrázek obsahuje jiný světlý skin pro vzhled aplikace. Na obrázku je také aktivní filtr pro zobrazení soutěží v seznamu v úvodním okně. Definici filtru lze vyvolat buď kliknutím v pravé části záhlaví přislušného sloupce nebo tlačítkem v levé dolní části (na obrázku je u něj bublinová nápověda):
Filtr v úvodním okně
.. filtr je nastaven pro sloupec "stát" a jsou zobrazeny jen české soutěže.

Poslední obrázek ilustruje rychlou možnost přechodu na minulou sezónu soutěže. Pokud jsou v seznamu aktivní sloupce -1 / +1, pak jsou zobrazena tlačítka pro přechod na předchozí / následující sezónu zobrazené soutěže. Následně lze třeba ihned zobrazit pavouk minulé sezóny vybraného tenisového turnaje:
Úvodní okno: minulá / další sezóna

Úvodní okno Trefíku nabízí různé možnosti, jak nastavit zobrazení soutěží. Každý uživatel si může zvolit svoji preferenci.