Vstřelené branky v čase

Průběh zápasů: góly, rohy, vyrovnání, otočení skóre

V okně Nabídka je nyní dostupná nová funkce: pro fotbalové a hokejové zápasy lze detailně analyzovat průběh zápasů po minutách. Nové okno lze zobrazit pomocí tlačítka STATISTIKY a volby Průběh zápasů. Pro českou fotbalovou ligu a data za několik měsíců pak vypadá průběh počtu branek takto:

průběh zápasů

Rozdělení rohů v čase zápasu mezi domácí a hosty je takovéto:

průběh zápasů

Další graf přináší data o prvním vstřeleném gólu v utkání:

průběh zápasů

Nové funkce slouží zejména k analýze výběru zápasů v okně Nabídka. Takový výběr může být výsledkem použití nějakého filtru. Můžeme pak zkoumat, jak průběh zápasu odpovídá vývoji k očekávanému celkovému výsledku.
Další grafy vycházejí ze zápasů 1. české fotbalové ligy, ale s výběrem jen takových zápasů, kde byl kurz na domácí maximálně 1,80. Domácí tedy v těchto zápasech byli favoritem. Opět je zobrazen průběh vstřelených branek, rohových kopů a první branky v utkání:

průběh zápasů
průběh zápasů
průběh zápasů

Další obrázek pochází z dat hokejové Extraligy. Zachycuje rozdělení branek podle třetin:

průběh zápasů

Data k zápasům lze zobrazit také v tabulkové formě. Údaje jsou na obrázku seskupeny podle minuty zápasu. U každé minuty je uvedeno, jaké bylo v tomto čase průměrné skóre, rozdíl skóre, kolik gólů v této minutě vstřelili domácí a hosté (sloupce +GD a +GH), jaké je rozdělení vstřelení první branky v zápase a v kolika zápasech se podařilo týmu vyrovnat dosud nepříznivý výsledek nebo jej dokonce otočit ve svůj prospěch:

průběh zápasů