Predikce live kurzů

Jak se budou během zápasu měnit live kurzy?

Trefík obsahuje od června 2022 archiv live kurzů. Uživatel tak může sledovat, jak se během zápasu v závislosti na skóre a času měnily vypisované kurzy na live sázení na konečný výsledek. Kurzy jsou dostupné pro bet365 (fotbal a tenis), Tipsport, SynotTip, Tipos a STS. Je v plánu průběžně doplnit archiv live kurzů z bet365 pro fotbal a tenis pro celou sezónu 2021/2022. Další informace.

Na základě archivu live kurzů umí Trefík predikovat, jaké kurzy budou v průběhu vybraného zápasu. Porovnávány jsou zápasy z minulosti, které ve stejném čase zápasu měly shodné skóre a které měly podobné kurzy. Požadavek na podobnost kurzů může být určen na předzápasové i průběžné kurzy:
Predikce live kurzů
.. na obrázku je zachycena predikce kurzů k zápasu, který teprve začne. V horní části je nastaveno, že se právě hraje 45. minuta a že je stav zápasu 0:0. V sekci "Předzápasové kurzy" je určeno, aby se v odehraných zápasech vyhledaly takové, kde byl kurz na tip 1 podobný jako u právě vybraného zápasu. Live kurzy nejsou nastaveny, zápas ještě nezačal. Podobnost live kurzů lze stanovit obdobně jako u předzápasových kurzů. U live kurzů lze zvolit, z kterých kanceláří se mají live kurzy v archivu vyhledávat (dostupný je seznam pěti kanceláří, pro které Trefík obsahuje archiv).

Položka "Průměrné kurzy teď" ukazuje, jaké byly v archivu u odpovídajících zápasů live kurzy v daném čase a stavu (45. minuta, 0:0). V dolní části okna můžeme nastavit čas a stav zápasu a nechat predikovat live kurzy, které by zadaným hodnotám odpovídaly. Predikce v tomto případě bere v úvahu jen ty zápasy, které byly zařazeny do výpočtu v řádku "Průměrné kurzy teď".

Další dva obrázky zachycují také stav 0:0 ve 45. minutě, ale jiné předzápasové kurzy:
Predikce live kurzů
Predikce live kurzů

Následující obrázek pak predikuje i kurzy za 10, respektive 20 minut, pokud by nepadnul gól nebo domácí či hosté by vstřelili právě jednu branku:
Predikce live kurzů

U tenisu si ukážeme okno pro predikci live kurzů u probíhajícího zápasu: finále Wimbledonu:
Predikce live kurzů
.. u tenisu se aktuální stav definuje stavem na sety, gemy a míče. Opět se starší zápasy s archivem live kurzů vybírají podle předzápasových kurzů i live kurzů. Počítány jsou i kurzy po případné výhře / prohře prvního hráče v aktuálním gemu. Na obrázku je aktivní i omezení dle aktuální výše live kurzu na výhru prvního hráče.

Po deaktivaci omezení pro live kurzy situace vypadá takto:
Predikce live kurzů
.. porovnáním s předchozím obrázkem vidíme, že Djokovic má silnou důvěru sázkových kanceláří i za celkově vyrovnaného stavu ve třetím setu.

Predikce k jinému zápasu (hraje se první set, stav 3:2 na gemy, 15:15 v šestém gemu, podává druhý hráč):
Predikce live kurzů

Díky predikci live kurzů založené na reálných kurzech z minulosti můžeme sledovat, jak se budou kurzy vyvíjet za různých situací. Znalost budoucích kurzů pak můžeme využít při sázkách na daný zápas.

V období červenec - srpen 2022 je v plánu doplnění archivu live kurzů k více starším zápasům. Pak bude možné doplnit i funkci predikce live kurzů. Například je v plánu zúžení skupiny zápasů, jejichž kurzy jsou porovnávány: v tenisu podle přesného výsledku předchozích setů, ve fotbalu podle poloasového výsledku.