Bilance po zápasech s předchozím soupeřem

Nabídka / Filtr: jakou měl tým bilanci po zápase se stejným týmem jako hrál v minulém kole

Ukážeme si použití funkce filtru pro okno Nabídka v sekci "Situace jako dříve / Předchozí zápas: stejný soupeř".

Touto funkcí lze získat bilanci zápasů (výhry / remízy / prohry) v minulých zápasech týmu, které následovaly po zápase se stejným soupeřem, s nímž hrál v předchozím zápase před analyzovaným zápasem. Tedy například, jak tým hrál v minulosti další zápas, pokud stejně jako nyní předcházel zápasu souboj se stejným soupeřem.

Pro tuto funkci lze nastavit, aby byla počítána jen bilance ze zápasů, které tým hraje stejně doma/venku jako současný zápas. Také lze požadovat, aby byly hledány jen vzájemné zápasy s předchozím soupeřem, které se hrály stejně doma/venku jako aktuálně předchozí zápas.

Dále lze nastavit, aby vzájemné zápasy v minulosti skončily stejným výsledkem (výhra/remíza/prohra) jako aktuálně předchozí zápas. A také je možné omezit kurs na tým u zápasů, z nichž je počítána bilance. Omezení kursu je bráno vzhledem ke kursu na tým v aktuálním zápase s ohledem na zadanou odchylku kursu.

Lepší než popisovat zápasy následující po předchozích vzájemných zápasech bude ukázka:

Ve filtru aktivujeme novu sekci pro hledání v předchozích 48 měsících:
Filtr / Situace jako dříve / Předchozí zápas: stejný soupeř

Aby byla vypočítaná bilance dostupná v okně Nabídka, je nutno aktivovat spočtené položky v sekci Filtr / Sloupce:
Filtr / Situace jako dříve / Předchozí zápas: stejný soupeř
.. položky "1-Soupeř" označují pro domácí tým (číslo 1) předchozí zápas (znak minus) se stejným soupeřem a udávají bilanci dalšího zápasu .. samostatně jsou uváděny výhry (+), remízy (=) a prohry (-). Položky "2-Soupeř" obsahují odpovídající hodnoty pro hostující tým (číslo 2). Položky se znakem # udávají pořadí v tabulce předchozího soupeře týmu (v době tohoto zápasu). Pokud jde o poháry, resp. play-off soutěže, je zobrazeno číslo 0.

Pokud vytvořený filtr použijeme v okně Nabídka, dostaneme tento výsledek:
Filtr / Situace jako dříve / Předchozí zápas: stejný soupeř
Jsou zobrazeny dvě trojice nových sloupců s výhrami, remízami a prohrami pro oba týmy. První trojice pro domácí, druhá pro hosty. Následují pořadí v tabulce předchozích soupeřů obou týmů. Prozkoumáme zápas Winnipeg - Arizona. Bilance u domácích je: 2 (výher) - 0 (remízy) - 1 (proher). Abychom zjistili, jaká bilance, tedy po jakém zápase, je zobrazena, rozklikneme si detaily zápasů pro domácí tým:
Filtr / Situace jako dříve / Předchozí zápas: stejný soupeř
.. tedy předchozí soupeř pro Winnipeg byl tým Vancouver. Bilance u Winnipegu je tedy počítána jen z domácích zápasů následujících po domácím vítězném duelu s Vancouverem.

Nyní ověříme, zda je bilance zobrazena správně. Dvojklikem na zápasu se zobrazí okno Tipy, v sekci Soupeři přejdeme na zápas Winnipeg - Vancouver a zobrazíme sekci SPOLU, tedy seznam vzájemných zápasů. Zde nás zajímají jen zápasy u domácích, tedy ve Winnipegu:
Filtr / Situace jako dříve / Předchozí zápas: stejný soupeř
.. hledáme všechny vítězné zápasy pro Winnipeg v posledních 48 měsících. To jsou všechny zobrazené zápasy na předchozím obrázku (neb Winnipeg v daném období vyhrál všechny domácí vzájemné zápasy). Teď musíme ověřit, po jakých z uvedených zápasů hrál Winnipeg doma (pokud hrál venku, pak tyto zápasy ignorujeme vzhledem k nastavení filtru). V sekci ZÁPASY zjistíme, že jde o tato utkání: 15.12.2017 .. prohra, 25.3.2016 výhra, 22.11.2015 výhra. Tedy dostáváme bilanci 2 - 0 - 1, což odpovídá zobrazené statistice v okně Nabídka.

Obdobné statistiky jsou dostupné též u hostů. Získané údaje můžeme dále porovnávat, případně podle nich zápasy filtrovat.

Sekce filtru "Situace jako dříve / Následujícící zápas: stejný soupeř" funguje obdobně jako výše popsaná. Je počítána bilance ze zápasů hraných před zápasy se soupeřem, který na tým čeká aktuálně v dalším kole. Rozdíl v nastavení filtru pro následující zápas je jedině v tom, že nelze aplikovat podmínku na shodný výsledek vzájemného zápasu .. ten totiž není před rozehráním aktuálního zápasu ještě znám.