Porovnání kurzů

Srovnání aktuálních kurzů dvou kanceláří

V okně Nabídka se standardně zobrazují kurzy z jedné vybrané kanceláře (viz výběr vlevo dole v úvodním okně). Několika způsoby ale můžeme docílit zobrazení kurzů z více kanceláří najednou v okně Nabídka. Tato ukázka ilustruje přímé porovnání kurzů dvou (případně až čtyř) vybraných kanceláří.

Vytvoříme si k tomu jednoduchý filtr pro okno Nabídka. Aktivní v něm bude pouze sekce Kurzy / Kurz I:
Filtr / Kurz I
.. tato sekce slouží k zobrazení dalšího kurzu okně Nabídka. Lze zvolit z jakék kanceláře, jakého typu sázky, zda má jít o první vypsaný kurz nebo o kurz platný před X minutami. Tímto způsobem tak lze v okně Nabídka najednou zobrazit třeba kurzy na konečný výsledek a na sázku Pod/Nad. Nebo porovnat kurzy na stejnou sázku u různých kanceláří, což je případ této ukázky.

K zobrazení si tedy nastavíme kurzy z kanceláře Pinnacle Sports. Budeme tedy porovnávat kurzy z kanceláře, která je aktivní v úvodním okně právě s kurzy u Pinnacle. Po aktivaci sekce Kurz I budou v okně Filtr / Sloupce dostupné nové hodnoty sloupce:
Filtr / Kurz I / Sloupce
.. sloupce s názvy I. označují právě kurzy definované sekcí Kurz I.

Dále v sekci Filtr / Podmínky nastavíme, aby byly zobrazeny jen takové zápasy, které mají v Trefíku kurz z Pinnacle. Definujeme tedy následující podmínku:
Filtr / Kurz I / Podmínky

Celý filtr tak bude vypadat takto:
Filtr / Kurz I

Přidáme ještě porovnání kurzů na tip 1, tedy na výhru domácích. K tomu vytvoříme nový sloupec v okně Filtr / Sloupce:
Filtr / Kurz I
.. nový sloupec je tvořen výpočtem funkcí PODÍL. Podíl je prováděn mezi sloupcem "1", tedy kurzem na výhru domácích u výchozí kanceláře, a sloupcem "I.1", tedy kurzem na výhru domácích u Pinnacle. Pokud je kurz ve výchozí kanceláři větší než kurz u Pinnacle, je hodnota nového sloupce větší než 1. V opačném případě je vypočtená hodnota menší než 1.

V okně Nabídka pak vypadá situace takto:
Filtr / Kurz I
.. s vypočteným sloupcem (tedy s porovnáním kurzů dvou kanceláří) můžeme dále pracovat. Například je možné přidat do Filtr / Podmínky požadavek, aby byla hodnota tohoto sloupce větší než 1.