Okno Nabídka: statistiky

Pořadí týmů v minulé sezóně přímo v kursové nabídce

V následující krátké ukázce budeme chtít zobrazit a filtrovat pořadí týmů v minulé sezóně soutěže.

K zobrazení pořadí v minulé sezóně soutěže lze využít filtr pro okno Nabídka. Je nutno aktivovat výpočet pořadí v minulé sezóně a definovat sloupce s tímto údajem.

Nejprve je tedy nutno zobrazit okno pro definici filtru. Pro naše účely postačuje nastavit položky v sekci VLONI tímto způsobem:

Položky VRÁTIT JAKO SLOUPEC způsobí, že bude pořadí z minulé sezóny soutěže dostupné v sekci Filtr / Sloupce (tuto sekci lze zobrazit po aktivaci tlačítka DALŠÍ vpravo dole):

Tlačítkem EDIT otevřeme okno Filtr / Sloupce. Jsou dostupné také hodnoty "#-1S Domácí" a "#-1S Hosté". To jsou právě pořadí domácích a hostů v minulé sezóně soutěže:

Obě položky tedy aktivujeme - tak se zobrazí v okně Nabídka dva nové sloupce. Po aplikaci vytvořeného filtru v okně Nabídka dostaneme:

.. pokud nejsou oba nové sloupce viditelné ihned, je nutno stisknout tlačítko pro původní zobrazení sloupců (na obrázku je na něm umístěn kurzor myši).

Úkolem budiž, abychom zobrazili zápasy, kde hrají týmy, které vyhrály loňskou sezónu soutěže. Je tedy nutno zobrazit jen zápasy, kde pořadí domácích NEBO hostů v minulé sezóně bylo rovno jedné.

K tomu lze použít funkci Filtr / Podmínky. Příslušným tlačítkem EDIT pro tuto sekci se zobrazí následující okno:

.. do řádek tedy musíme vyplnit porovnání obou nových sloupců s hodnotou JEDNA. Oba řádky je nutno spojit pomocí OR (tedy NEBO). Druhý řádek byl vytvořen po stisku tlačítka "+++" (vytvoří "podřízený" řádek pro definici podmínky).

Na obrázku je tedy definována podmínka: pořadí v minulé sezóně pro domácí tým musí být rovno jedné NEBO pořadí v minulé sezóně pro hostující tým musí být rovno jedné.

Po aplikaci v okně Nabídka získáme tyto zápasy:

.. tedy jen zápasy, kde domácí nebo hosté vyhráli minulou sezónu soutěže.