Statistiky soupeřů v předchozích zápasech

Filtr pro okno Nabídka nabízí jednodušší přístup k různým statistikám

Filtr pro okno Nabídka je mocným nástrojem pro zjišťování nejrůznějších statistik o zápasech z aktuální kurzové nabídky i z archivu soutěží. Nově je upravena sekce filtru Bilance tak, aby snadněji přinášela více informací.

Sekce Bilance je rozdělena na údaje pro domácí a hostující tým. Navíc ještě zvlášť pro oba týmy jen z domácích zápasů a jen ze zápasů hraných venku (toto další dělení není logicky využitelné pro tenis). Každá podsekce je ještě rozdělena na části Statistiky pro tým, Statistiky soupeř (což je statistika pro soupeře, neboli u sledování počtu branek jde o obdržené góly týmem = vstřelené soupeřem) a Statistiky součet (což je například u sledování počtu branek celkový součet branek za oba týmy).

V každé podsekci lze určit, jaká veličina se má v této podsekci sledovat. V každé podsekci může jít o jinou veličinu, výběr napříč podsekcemi je na sobě navzájem nezávislý. Na výběr je sledování těchto veličin:

 • výsledek: jde o veličinu určenou druhem analyzované sázky v okně Nabídka. Může tak jít o počet branek při analyzování kurzu na celkový výsledek. Nebo může jít o počet branek v prvním poločase, pokud je v okně Nabídka vybrán kurz na 1. poločas. Definice veličiny je zkrátka určena výběrem druhu sledovaného kurzu. Další možnosti určení veličiny jsou nezávislé na druhu sledované sázky,
 • do rozhodnutí: počet branek (bodů; v tenisu počet setů) vstřelených do ukončení zápasu, tedy včetně případného prodloužení,
 • základní hrací doba: počet branek (bodů; v tenisu počet setů) vstřelených během základní hrací doby zápasu. Tedy bez případného prodloužení,
 • 1. část zápasu; 2. až 7. část zápasu: počet branek vstřelených v dané části zápasu (poločas, třetina, čtvrtina). Pokud je použito pro tenis, pak je sledován počet uhraných gemů v určeném setu,
 • součet gemů: součet uhraných gemů v zápase (pro tenis; pro volejbal a stolní tenis je vrácen počet bodů v daném setu),
 • počet es: pro tenis,
 • počet dvojchyb: pro tenis,
 • žluté karty: pro fotbal,
 • červené karty: pro fotbal,
 • rohové kopy: pro fotbal,
 • střel: pro fotbal a hokej u soutěží, kde je v Trefíku sledováno,
 • na branku: střely na bránu pro fotbal a hokej u soutěží, kde je v Trefíku sledováno.

Definice filtru tam může vypadat třeba následovně:
Filtr / Bilance
Na obrázku jsou aktivní celkem 4 sekce pro domácí. Sledován je počet branek v základní hrací době a počet branek do rozhodnutí jak pro samotný tým, tak i pro soupeře (= obdržené branky týmem).
Všechny podsekce mají nastaveno sledování posledních 10 zápasů.
Ve všech sekcích je vyžadováno, aby byl vrácen Sloupec s průměrem. Průměr je počítán vždy ze všech určených zápasů, bez ohledu na případně nastavené podmínky v dané sekci. V tomto případě tedy každá sekce vrací průměr branek z posledních 10 zápasů.
A dále je sledováno, kolikrát byl počet branek větší než DVA. Jak je na obrázku vidět, je možné v každé sekci aktivovat hned dvě podmínky pro hodnoty veličiny. To se hodí při určení rozmezí OD - DO. V našem případě není druhá podmínka aktivní, protože je nastavena jako vždy splněná (počet branek je větší než mínus 1; obdobně je možné deaktivovat i první podmínku).
Počet zápasů, kde byly splněny určené podmínky (v příkladu na obrázku jde o jednu podmínku: počet branek větší než dva) je vrácen podobně jako průměr v samostaném sloupci. Proto, pokud chceme s vypočtenými hodnotami pracovat v okně Nabídka, musíme aktivovat sekci SLOUPCE (dolní část okna Filtr).

Okno Filtr / Sloupce vypadá pro výše vytvářený filtr takto:
Filtr / Bilance
.. díky aktivním sekcím ve filtru jsou zde celkem čtyři nové hodnoty s označením "Statistiky .." a čtyři nové hodnoty s označením "prů ..". "Góly-P" označuji počet branek bez prodloužení; "góly+P" pak počet branek včetně případného prodloužení. U průměrů jsou údaje pro soupeře uvozeny znakem "x". Pokud chceme tyto hodnoty vidět v okně Nabídka, aktivujeme první sloupec "ZOBrazit".

Situace v okně Nabídka pak při použití filtru může být takováto:
Filtr / Bilance
.. u zobrazených zápasů NHL je vidět celkem 8 nových sloupců. První dva nové sloupce označují počet zápasů z posledních 10, kdy tým dal, respektive dostal více než 2 branky v základní hrací době. Další dva sloupci pak označují to samé, ale včetně prodloužení. Další dva sloupce ukazují průměr vstřelených branek v posledních 10 zápasů v základní hrací době, respektive včetně prodloužení. A poslední 2 nové sloupce ukazují to samé, ale pro obdržené góly. To vše jen pro domácí tým (pro hosty lze samozřejmě obdobným způsobem zobrazit také).

Podobně jako na obrázku je možné pracovat s počtem branek v jednotlivých třetinách zápasu, případně s počtem branek, apod. Upravená sekce Filtr / Bilance tedy přináší nové možnosti hromadné datové analýzy pro vybrané zápasy.