Statistika gólů v přesilovce

Okno Nabídka nově nabízí přehledy ke gólům v přesilovce i v oslabení

V Trefíku je od ledna 2024 možné v okně Nabídka detailně sledovat statistiky pro góly v přesilovce a v oslabení v hokeji. Nově jsou také evidovány některé kurzy k těmto statistikám z Fortuny a Tipsportu.

Pokrytí těchto údajů je v sekci Statistiky zápasů. A konkrétní údaje pro minulé zápasy lze získat pomocí sekce Forma. Následující ukázkový filtr používá obě cesty:
Góly v přesilovce
V sekci Forma je aktivní část Domácí celkem a v sekci Součet je zvoleno sledování počtu gólů v přesilovce pro tým. Tedy do sloupce Forma jsou vraceny hodnoty udávající počet branek vstřelených v přesilovkách domácím týmem v posledních zápasech (doma i venku). V sekci filtru Nastavení je omezeno, aby byla zahrnuta data z poslední 10 zápasů - tolik hodnot se tedy objeví ve sloupci Forma.

Sekce Statistiky zápasů vrátí průměrný počet vstřelených branek týmem v posledních zápasech (díky omezení v sekci Nastavení jde o 10 posledních zápasů).
Zobrazení sloupců ze sekce Forma i "Statistiky zápasů" je nastaveno v části Filtr / Sloupce. Tam by bylo možné nastavit ještě zobrazení počtu branek v přesilovce, které domácí i hosté dostali.

Použití filtru v okně Nabídka pro NHL vypadá takto:
Góly v přesilovce
.. v horní části je zvoleno zobrazení kurzu na sázku "G PP" - tedy gólů z přesilovky. Tuto sázka rozhoduje, který tým dá v zápase více branek v přesilovce. Při rovnosti počtu branek v přesilovce je výherním tipem tip na remízu.
U odehraných zápasů je vedle celkového výsledku zápasů zobrazen ve sloupcích "*G" i výsledek pro zvolenou sázku, tedy počet branek v přesilovce pro oba soupeře.
Ve sloupci "Forma Domácí Celkem" je, podle definice ve filtru, zobrazen počet branek v přesilovce v každém z posledních 10 předchozích zápasů pro domácí tým (může být zpřístupněn i další sloupec pro hosty, pokud bude aktivní část Forma / Hosté celkem).
Poslední dva sloupce zobrazují průměrný počet branek v přesilovce v posledních 10 zápasech pro domácí a pro hosty. V sekci Filtr / Sloupce je možné zobrazit i průměry jen z domácích zápasů pro domácí a z venkovních zápasů pro hosty.

V patičce sloupců s kurzy je pomocí menu pravého tlačítka myši aktivována suma kurzů, tedy je zobrazen profit. Profit je počítán z odehraných zápasů za situace, kdy by na každý zápas šla shodná sázka na daný tip. Pokud má profit hodnotu -1, pak by byl prohrán celý vklad (na obrázku je to u tipu 2, neb v žádném z odehranách zápasů hosté nevstřelili více branek v přesilovce než domácí). Pokud má profit hodnotu 0, pak bude bilance sázek na nule. Pokud je profit kladný, pak přináší sázky na daný tip zisk.

V Trefíku jsou nově kurzy i na počty branek (pod/nad) v přesilovce i na vstřelení gólu v oslabení. Také na tyto druhy sázek lze provést obdobnou analýzu jako v této ukázce.