Další zápas

Kdy a s kým budou hrát soupeři po vzájemném zápasu?

Může být dobrým nápadem sledovat, za kolik dnů od analyzovaného zápasu nastoupí oba soupeři k dalším zápasům. Pokud týmy hrají 2x v týdnu a ještě bude druhý zápas se silnějším soupeřem, může to ovlivnit sestavu i nasazení v prvním zápasu.

Příhodná funkce pro sledování odstupu od dalšího zápasu je ve filtru pro okno Nabídka. Použít lze sekci Následující zápas:
Další zápas
.. po aktivaci této sekce jsou ve Filtr / Sloupce dostupné nové položky. Jednak počet dnů do dalšího zápasu pro oba týmy, jednak pořadí příštího soupeře v tabulce soutěže. V nastavení filtru je možné nastavit, aby se vracelo pořadí pouze tehdy, když se následující zápas bude hrát ve stejné soutěži jako právě zkoumaný zápas. Filtr / Sloupce vypadá takto:
Další zápas

Okno Nabídka může při použití výše uvedeného filtru vypadat takto:
Další zápas
.. barevně odlišené sloupce informují o tom, za kolik dnů budou hrát domácí / hosté další zápas. Sousední sloupec vpravo pak zobrazuje pořadí soupeře v onom následujícím zápasu.

Z obrázku je tak například patrné, že Viktoria Plzeň bude hrát již za 3 dny proti šestému týmu tabulky. Slavia Praha bude hrát také za 3 dny, pořadí soupeře v tabulce není uvedeno. Při otevření okna Tipy zjistíme, že půjde o zápas národního poháru, kde pořadí nelze uvádět.

Informace o příštím zápasu může být dalším z vodítek při analýze zápasu. Pomocí Filtr / Podmínky nebo pomocí rychlého filtru přes záhlaví sloupců lze zkoumat vliv takových dalších zápasů v minulosti.