Třetiny v hokeji - vstřelené góly

Rychlé porovnání počtu vstřelených branek pro oba soupeře po třetinách

V Trefíku v okně Nabídka můžeme u aktuální nabídky zobrazit nejrůznější statistiky. Na této stránce si ukážeme zobrazení průměru vstřelených branek v hokeji po jednotlivých třetinách v posledních 10 zápasech.

Vytvoříme jednoduchý filtr a využijeme sekci Bilance. Pro domácí tým nás budou zajímat vstřelené branky v třetinách v domácích zápasech. Pro hosty naopak branky ve venkovních zápasech.

Vstřelené branky zahrnuje podsekce Statistiky tým. Obdržené branky, pokud bychom je chtěli využít, sleduje sekce Statistiky soupeř. A součet vstřelených branek (nebo rohů, střel - toho, co je určeno v nastavení sekce) poskytuje sekce Statistiky součet.

Každá sekce Statistiky tým / soupeř / součet je dostupná hned ve třech samostatných provedeních. Je tak možné nastavit tři různá kritéria pro každou sledovanou statistiku. Toho právě využijeme pro sledování počtu vstřelených branek ve všech třech třetinách samostatně.

Vytvořený filtr bude vypadat takto:
Góly v třetinách
.. tedy v každé ze tří sekcí Statistiky tým pro Domácí doma a Hosté venku je v položce Výsledek vybrána jedna část zápasu (= v hokeji je to třetina, ve fotbalu by to byl poločas, v basketbalu čtvrtina, v tenisu a volejbalu set, ...).
Je zkoumáno vždy 10 posledních zápasů - určeno v položce Kolik zápasů. Hodnota Kolikrát byla splněna podmínka je vždy nulová. Pokud bychom stanovili vyšší hodnotu, pak by se zkoumalo splnění dále uvedených podmínek pro počet branek. To ale není případ této ukázky. Zde chceme jen vrátit Sloupec s průměrem a zobrazit jej v okně Nabídka.

V dolní části okna Filtr pomocí tlačítka další ... zobrazíme položku Sloupce - tím je možné nastavit, které sloupce budou viditelné v okně Nabídka. Tlačítko Edit přináší toto okno:
Góly v třetinách
Ve sloupci Název je označení jednotlivých sloupců tak, jak bude i v okně Nabídka. Sloupce s názvem v tučném písmu jsou odvozeny z aktuálního nastavení podmínek ve filtru. Na obrázku jsou tak hodnoty prů 1) D D, prů 1) H V odpovídají průměrným hodnotám vstřelených branek podle nastavení jednotlivých sekcí filtru: 1) D D zachycuje 1. třetinu a předchozí Domácí zápasy Domáho týmu, ..
V okně Sloupce můžeme vytvářet nové sloupce výpočtem z jiných sloupců. Přesně tak jsou vytvořeny rozdíly průměrného počtu vstřelených branek domácích doma a hostů venku v jednotlivých třetinách. Vždy je použita funkce rozdíl a je aplikována na hodnoty určené ve Sloupec 1 a Sloupec 2.
Pro přehlednější zobrazení jsou nově definované sloupce barevně odlišeny, kdy barva závisí na hodnotě sloupce (určeno položkami MIN a MAX).

Použití filtru v okně Nabídka pro hokejovou extraligu vypadá takto:
Góly v třetinách
.. přesně dle definice v části Sloupce jsou za kurzy na zápas zobrazeny vždy průměry domácích a hostů v jednotlivých třetinách ze zápasů doma, respektive venku pro hosty. Barevně jsou pak zvýrazněny rozdíly obou hodnot. Pokud je rozdíl kladný, pak domácí v dané třetině mají lepší průměr vstřelených branek. Pokud je rozdíl záporný, pak naopak v posledních 10 zápasech hosté vstřelili venku více branek než domácí doma.

Tolik tedy jednoduchá ukázka k porovnání statistik vstřelených branek v hokejových třetinách. Podle barevně označených sloupců můžeme zobrazené zápasy seřadit, případně dále filtrovat, pracovat s kurzy na výsledky třetin, ...

Pokračování - vyhodnocení pro sázky na 1. třetinu.