Statystyki przeciwników w poprzednich meczach

Filtr okna Oferty umożliwia łatwiejszy dostęp do różnych statystyk

Filtr okna Oferty to potężne narzędzie do wyszukiwania różnych statystyk meczowych z aktualnej oferty kursów oraz z archiwum rozgrywek. Sekcja Bilans filtra została na nowo zmodyfikowana, aby łatwiej wyświetlać więcej informacji.

Sekcja Bilans jest podzielona na statystyki drużyny gospodarzy i gości. Dodatkowo osobno dla obu drużyn tylko z meczów u siebie i tylko z meczów rozgrywanych na wyjeździe (ten dalszy podział nie nadaje się logicznie do tenisa). Każda podsekcja jest dalej podzielona na Statystyki Drużyny, Statystyki Przeciwnika (czyli statystyki dla przeciwnika, czyli do śledzenia liczby bramek to bramki zdobyte przez drużynę = strzelone przez przeciwnika) i Statystyki ogółem (które służą np. do śledzenia liczby bramek, sumy bramek dla obu drużyn).

W każdym podrozdziale można określić, który parametr ma być w tym podrozdziale monitorowany. Może to być inny parametr w każdej podsekcji, wybór pomiędzy podsekcjami jest niezależny od siebie. Możesz wybrać monitorowanie następujących parametrów:

• wynik: jest to parametr określony przez rodzaj analizowanego zakładu w oknie Oferty. Może to być liczba bramek przy analizie kursów na wynik ogólny. Lub może to być liczba goli w pierwszej połowie, jeśli w oknie Oferty wybrano kursy na pierwszą połowę. Krótko mówiąc, definicja parametru jest określana przez wybór typu kursu. Inne opcje określania typu parametru są niezależne od typu monitorowanego zakładu,
  • do decyzji: liczba bramek (punktów; w tenisie liczba setów) zdobytych do końca meczu, tj. łącznie z dogrywką,
  • regularny czas gry: liczba bramek (punktów; w tenisie liczba setów) zdobytych w regulaminowym czasie gry meczu. To znaczy bez ewentualnych nadgodzin,
  • 1. część meczu; 2-7 część meczu: liczba bramek zdobytych w danej części meczu (połowa, 3., kwarta). Jeśli jest używany do tenisa, śledzona jest liczba gier rozegranych w określonym zestawie,
  • strzały: do piłki nożnej i hokeja na lodzie, gdzie jest dostępny w Trefiku,
  • na bramkę: strzały na bramkę, do piłki nożnej i hokeja na lodzie, gdzie jest dostępna w Trefiku.

Funkcja filtrująca może tam wyglądać następująco:
Filtr / Bilans
Na obrazie są aktywne łącznie 4 sekcje domowe. Liczba bramek w 1. i 2. części meczu zarówno dla bramek zdobytych, jak i straconych (= bramki strzelone przez przeciwnika = sekcja Statystyki przeciwnika jest używana do tego zadania).
Wszystkie podsekcje są ustawione na oglądanie ostatnich 10 meczów.
We wszystkich sekcjach wymagane jest zwrócenie kolumny ze średnią wartością. Średnia jest zawsze obliczana ze wszystkich ustalonych dopasowań, niezależnie od ustawionych warunków w danej sekcji. W takim przypadku każda sekcja zwraca średnią bramek z ostatnich 10 meczów (1. i 2. część meczu).
Monitorowana jest również liczba przypadków, w których liczba bramek była większa niż jeden (tj. dwa gole lub więcej). Jak widać na rysunku, możliwe jest aktywowanie dwóch warunków dla wartości parametrów w każdej sekcji. Jest to przydatne przy określaniu zakresu OD - DO. W naszym przypadku drugi warunek nie jest aktywny, ponieważ jest ustawiony jako zawsze spełniony (liczba celów jest większa niż minus 1; analogicznie można również dezaktywować pierwszy warunek).
Liczba meczów, w których zostały spełnione określone warunki (w przykładzie na obrazku jest to jeden warunek: liczba bramek większa niż jeden) jest zwracana podobnie jak średnia w osobnej kolumnie. Dlatego jeśli chcemy pracować z wyliczonymi wartościami w oknie Oferta, musimy aktywować sekcję KOLUMNY (dolna część okna Filtr).

Okno Filtr / Kolumny wygląda następująco dla filtra utworzonego powyżej:
.. dzięki aktywnym sekcjom w filtrze są cztery nowe wartości oznaczone jako „Statystyki ..” i cztery nowe wartości oznaczone jako „avg. ..” W przypadku średnich dane przeciwnika są wprowadzane za pomocą znaku „x”. Jeśli chcemy zobaczyć te wartości w oknie Oferta, aktywujemy pierwszą kolumnę „Pokaż”.

Sytuacja w oknie Oferta podczas korzystania z filtra może wyglądać następująco:
.. dla wyświetlanych dopasowań widocznych jest w sumie 8 nowych kolumn. Pierwsze dwie nowe kolumny wskazują liczbę meczów w ostatnich 10 meczach, w których drużyna zdobyła lub straciła więcej niż 1 bramkę odpowiednio w pierwszej i drugiej połowie. Kolejne dwie kolumny pokazują średnią bramek strzelonych w ostatnich 10 meczach odpowiednio w pierwszej i drugiej połowie. A ostatnie dwie nowe kolumny pokazują to samo, ale dla straconych bramek. Wszystko to tylko dla gospodarzy (dla gości oczywiście też można to pokazać w podobny sposób).

Podobnie jak na obrazku możliwa jest praca z liczbą przyznanych kartek, strzałami na bramkę, rzutami rożnymi itp. Zmodyfikowana sekcja Filtr / Bilans wprowadza więc nowe opcje masowej analizy danych dla wybranych meczów.