3 479 566 výsledků na vašem počítači
úvod
o programu
data
objednávka
diskuze
kontakt
sedmero
 
 
 
Úkol: najít zápasy s výsledkem 0:0 v poločasu a zjistit u nich konečné výsledky
Najděte zápasy, kde byl v poločase stav 0:0, a zjistěte, jakým výsledkem skončily. Tuto úlohu lze využít při sázkách typu "poločas / zápas", "kdy padne první gól", "počet gólů v poločase / celkem", ...
Pro řešení úkolu se hodí okno Nabídka. V něm si nastavíme období, které chceme analyzovat. Na obrázku jde o zápasy od 30.7.2012 0:00 do 6.8.2012 7:00.
Nabídka
Dále je nutno definovat, z jakých soutěží se mají hledat zápasy pro tento úkol. Na obrázku jsou vybrány všechny fotbalové soutěže bez omezení - vlevo nahoře je vybrán sport FOTBAL a dole není zvolen filtr pro SOUTĚŽE. V sekci SLOUPCE A STATISTIKY je zvolena volba JEN S KURSY, jsou tedy hledány jen zápasy, které vypisuje právě zvolená sázková kancelář (vlevo dole = Fortuna).
V tomto období bylo dle obrázku hráno 663 zápasů (ve všech fotbalových soutěžích, které vypisuje Fortuna). Počet zápasů je uveden v pravé horní části.
K detailnímu prozkoumání zobrazených zápasů slouží tlačítko ANALÝZA v pravé dolní části. Otevře toto okno:
Data z Nabídky
V tomto okně je zobrazen souhrn zápasů z okna Nabídka. Nejsou uvedeny názvy soutěží, ani týmů, jsou zde jen statistiky, s nimiž lze dále pracovat. Okno se podobá tabulkovému kalkulátoru a nabízí i základní funkce pro analýzu zobrazených dat.
Sloupec DEN označuje den v týdnu (1 = pondělí), sloupce GD a GH počty gólů domácích a hostů. Údaje GD1 a GH1 přinášejí počty gólů obou týmů v první části zápasu, ...
Data z Nabídky, posunuto vpravo
Pokud v okně Nabídka pracujeme s nějakým filtrem, jsou v jednotlivých sloupcích tohoto okna uvedeny i hodnoty, se kterými pracuje filtr (například úspěšnost týmů, série výsledků, ...). Tím lze podrobněji pracovat s výsledky statistik, které jsou použity v aktivním filtru.
V horní části jsou hned uvedeny základní statistiky pro četnost výsledků a úspěšnost tipů. Údaje 303-199-160 ve sloupci VÝSLEDEK uvádějí počty výher domácích, remíz a výher hostů. Ve sloupci Tip jsou úspěšné tipy označení jako "1", neúspěšné pak jako "0".
V prvním řádku je označení sloupců. Další tři řádky slouží pro práci se zobrazenými daty.

V řádku FUNKCE můžeme nastavit zobrazení průměru, maxima, minima nebo součtu všech zobrazených hodnot.

Řádek VÝPOČET slouží k definici nového sloupce na základě hodnot dvou jiných sloupců. Snadno je třeba možné definovat nový sloupec "Gólů v zápasu" jako součet sloupců GD a GH, tedy počtu gólů domácích a hostů.

Řádek FILTR je určen pro filtrování celé zobrazené tabulky podle hodnot v daném sloupci.
A právě řádek FILTR a jeho funkci použijeme pro zobrazení zápasů, které měly v poločase stav 0:0.

Kliknutím na řádku FILTR ve sloupci GD1 (= góly domácích v prvním poločase) se objeví toto okno:
Filtr pro výsledky z Nabídky
Na obrázku je zadána pro sloupec GD1 funkce ROVNO a hodnota NULA (0,00 .. desetinnou část můžeme pro údaje v celých číslech /góly/ ignorovat). Je tedy nastaven filtr na zápasy, kde v prvním poločase nedal domácí tým žádný gól.
Obdobně nastavíme stejný filtr i pro góly hostů v prvním poločase, tedy pro sloupec GH1.
Nastavením podmínek pro poločasový stav 0:0 se objeví v okně "Data z filtru" pouze zápasy, kde byl takový průběh zápasu. Na obrázku je vidět, že zápasů s poločasem 0:0 bylo v námi sledované množině zápasů celkem 202 (tedy 30%, jak je též uvedeno vpravo dole):
Omezení pro Nabídku
Na obrázku je ve sloupci VÝSLEDEK uvedena statistika výsledků výhry domácích, remízy, výhry hostů. Největší četnost, celkem 46%, má remíza. Z dané množiny zápasů tedy při poločasovém výsledku 0:0 skončil zápas celkově remízou v 46% případů.
Všechny zápasy, které vyhovují námi zadaným podmínkám, můžeme zpětně zobrazit v okně Nabídka pomocí tlačítka => V NABÍDCE. Tím jsou k údajům doplněny opět názvy soutěží a týmů a zápasy si můžeme detailně prohlédnout:
Zpátky v nabídce
Dále můžeme analyzovat vyhledané zápasy podle výsledku a vypsaného kursu. K tomu lze použít tlačítko STATISTIKA v horní části okna Nabídka. Pokud vybereme volbu Statistika / Kursy, zobrazí se následující okno:
Analýza kurs / výsledek
Na obrázku je například vidět, že pokud byl v zápase poločasový stav 0:0 a kurs na celkové vítězství domácích v rozmezí 1,80 až 1,99, pak remíza nastala v 57% případů.
 
 
_
© 1996 - 2018 Ing. Vladimír Kraus, Západní 3, 323 00 Plzeň, +420 605 821 144, trefik@trefik.cz.                úvod | o programu | data | objednávky | ukázky | kontakt | sedmero 
10.08.2012