Trefík - program pro sázení na sport
 
Trefík 12 - novinky v tenisu
Během roku 2014 se v Trefíku 12 objevilo několik novinek u tenisových statistik. V okně Tipy je nově možné zápasy filtrovat dle dalších kritérií a rozlišovat zápasy hráčů ve dvouhrách a čtyřhrách. Doplněna byla evidence žebříčků čtyřher (hráčů), prize money..

Všechny popisované funkce jsou k dispozici pro všechny evidované turnaje. Tedy od největších podniků ATP / WTA až po turnaje ITF.

Jako vždy platí, že všichni registrovaní uživatelé předchozích verzí Trefíku si mohou novou verzi programu se všemi vylepšeními stáhnout zdarma.
Přehled zápasů Souhrn zápasů Proti dalším Detaily o hráčích Nabídka zápasů NEJ výsledky Předchozí Další
Přehled tenisových zápasů
V okně Tipy jsou nově použity stejné komponenty pro zobrazení zápasů jako v okně Nabídka. To umožňuje použití nových funkcí pro filtrování a řazení zápasů.
V horní části jsou tlačítka pro volbu, zda se mají zobrazit zápasy dvouher, čtyřher nebo všech zápasů, kde daný hráč hrál. Výchozí aktivní tlačítko má označení "-" .. jsou pak zobrazeny zápasy dvouher pro analýzu turnaje dvouher a zápasy čtyřher při analýze zápasu čtyřher:

Trefík - okno Tipy

Pokud je aktivní tlačítko "S+D", pak se pro oba hráče zobrazují všechny jejich zápasy z dvouher i ze čtyřher:

Trefík - okno Tipy

Rozlišení, zda jde o dvouhru nebo o čtyřhru, je uvedeno hned v prvním sloupci: hodnoty S a D.
Na tomto obrázku jsou sloupce velmi úzké. Je možné je rozšířit pomocí myši v záhlaví každého sloupce. Případně lze ukrytý obsah buňky zobrazit po umístění kurzoru myši na tuto buňku:

Trefík - okno Tipy


Po aktivaci tlačítka D se zobrazí jen zápasy čtyřher pro oba hráče:

Trefík - okno Tipy


Díky novým komponentám lze zobrazené zápasy filtrovat dle zadaných hodnot. Například podle kursů na hráče .. následující obrázek ukazuje filtr na kurs 1 v rozmezí 2,05 až 3,30 (filtr zadán po kliknutí v záhlaví sloupce s kursem na tip 1):
Trefík - okno Tipy

Trefík - okno Tipy


Další filtr počítá se zápasy proti Argentincům, kteří jsou na žebříčku ATP hůře než na 50. místě:
Trefík - okno Tipy


Sloupce, které mají být zobrazeny, lze editovat pomocí kliknutí levého tlačítka myši zcela vlevo v záhlaví každého seznamu zápasů. Pak se zobrazí toto okno:
Trefík - okno Tipy


Pomocí tlačítka Nastavení lze změnit způsob zobrazení zápasů. Lze tak údaje o soupeřích umístit do jednoho sloupce. Do téhož sloupce lze nastavit i zobrazení pořadí hráčů na žebříčku:
Trefík - okno Tipy

.. na předchozím obrázku je analyzován zápas čtyřhry. V tomto případě jsou v horní části okna zobrazena pro každou dvojici tlačítka 1 a 2. Pokud jsou stisknutá, pak se v seznamu zápasu objeví zápasy prvního / druhého hráče z daného páru. Na předchozím obrázku jsou zobrazeny jen zápasy dvouher (aktivní tlačítko S) a pouze zápasy prvního hráče prvního páru + zápasy druhého hráče z druhého páru (viz aktivní tlačítka 1 a 2 v horní části předchozího obrázku).

Na následujícím obrázku jsou zobrazeny všechny zápasy (dvouhry i čtyřhry) všech čtyř hráčů:
Trefík - okno Tipy

 
 
23.07.2014