Stolní hokej

Seznam diskuzí, Odhlásit se

Stolní hokej Stiga
Zasílání nových příspěvků e-mailem

Všechna témata Stolní hokej Stiga 

TrubeccdikyRe Odp.13.6.2021 20:46:18
Diky moc za odpovedi dam vedet jak to dopadlo . Mrzí mě to mam to 4  dny a nedá se to hrát  za branou hokejistu neotočim zasekne se hokejka o mantinel a utočnik ktery hraje za branou tak proste behem 5 minut  vypadne 2 x i ztahlem :) diky moc za rady dam vědět :)

Vladimír Kraus..Pův. Re Odp.13.6.2021 20:25:43
Nicméně, pokud vypadává táhlo z drážky, tak se to novými hráči nespraví.

Možná bude příčinou "propadlá plocha": stav, kdy nejsou obě strany drážek, zejména u obránců, v rovině.

Držím palce, ať se náprava podaří!
TrubeccDikyRe Odp.13.6.2021 20:07:58
Díky moc půjdu to zkusit reklamovat . Peníze asi nevrátí je to Kamený obchod ale koupím si hráče play off tak uvidím děkuji moc
Vladimír Kraus...Pův. Re Odp.13.6.2021 19:53:58
Soutěžní Stiga hokej vyžaduje Play Off hráče. Extraliga je jiný typ hráčů. Takže tady moc zkušeností s popisovanými problémy nebude. Osobně jsem o takových potížích nikdy neslyšel.

Pokud to jde, tak bych ten hokej vrátil a pořídil si Play Off verzi. V aktuální edici Forsberg je to opravdu pěkný výrobek.

Vypadávání hráče z táhla lze vyřešit nějakou podložkou (papír, lepící páska, ...) na nosník hráče. Jinak poradit neumím.
TrubeccNováčekRe Odp.13.6.2021 19:25:08
Zdravím všechny. Prosím vás pořídil jsem si hokej Stiga a jsem zklamaný je to extraliga hráči za bránou dřou hokejkou o mantinel obránci taky a levý útočník neustále vypadává z táhla táhlo vypadne úplně mimo drážku někteří hráči mají příliš ohnuté hokejky a v určitých místech  nejde vůbec vzít puk nějaké rady ? Předem diky
Vladimír KrausOpravyPův. Re Odp.29.3.2021 20:06:55
Lámání hokejek není nic extra neobvyklého. Je možné je slepit vteřinovým lepidlem. Pokud bude lepidlo kvalitní, bude to i nějak držet. 

Koupit se dají náhradní bílí gólmani. A ti se dají třeba nabarvit dle barev oblíbeného týmu.

Na turnajích se do hokejek umisťoval pro zpevnění kus špendlíku (po nahřátí se jím hokejka zpevnila, aby se nelámala). 

Je asi pravdou, že novější sady hráčů se lámou už méně než dříve.
KelarBrankáři kaputRe Odp.29.3.2021 19:03:50
Jsem zdrcen nová plocha na hokeji náhradní puky doma.A teď je po hraní zatím! Při odehrání puku brankářem se najednou ulomila čepel hokejky,byl sem pár vteřin jako opatřen. Nečekal jsem že by se tak bytelně tvářící tvrdý materiál mohl zlámat? A při umisťování druhého brankáře ulítlá čepel i druhému.Tak nevím jestli se to stává jestli ste se stim někdy setkal,nebo jak je hokej starý tak může být ten materiál nějak jako že unaven? Teď ale těžko se asi dají sehnat nový Švédský a Finský brankář a celé sady se mi kupvat nechce. Nevíte o něčem,nebo jedině bílé náhradní ale už to nebude ono.... Zdravím
Vladimír KrausPlochaPův. Re Odp.18.3.2021 18:31:40
Výměna plochy není žádná věda. Všechno z hokeje sundejte, nakonec starou plochu. Pozor na ulomení úchytek pro branky. Po sundání plochy bych provedl vyčištění všech drážek pro hráče (bez plochy buidou lépe přístupné), bude tam asi nejen prach.

Novou plochu stačí položit, nijak se nelepí.

Tak snad bude hokej jako nový.
KelarNew plochaRe Odp.18.3.2021 18:10:56
Tak zítra má dorazit nová plocha. Tak by se chtěl zeptat jestli výměna má nějaká svoje pravidla a zákonitosti, abych pak neseděl s hlavou v dlaních, že sem zničil novou plochu za 360peněz a přitom měl vyrvanou a zničenou i tu starou! Počítám že u toho žádný něco jako instalační návod nebude,tak jestli starou prostě strhnout ono to drží stejně nejvíc asi kolem branek? musím se na to podívat.A jestli se pak čistí od starého lepidla třeba? A taky nesprasit pokládku. Možná to moc hrotům,ale radši se zeptám.Líná huba hotový...... znáte to. Zdravím
Vladimír KrausPlochaPův. Re Odp.15.3.2021 21:01:35
Nová plocha je opravdu o něco odolnější a puk po ní lépe jezdí.

Jestli je skelet a táhla OK, tak nová plocha může být řešením.
KelarVěk hokeje 😊Re Odp.15.3.2021 20:49:46
Tak s tím že se jedná o jeden s prvních hokejů bylo trochu přehnané,typoval bych stáří tak 15letzhruba a zahnutí už má. Skelet se zdá být v pořádku,ale parťák co ho měli nějakou dobu doma v nějaké nevyužité místnosti, říkal že tam na něho asi svítilo oknem i v parných dnech tak si myslím že to s plochou zamávalo. Na nějakém online obchodě sem četl, že by ten černej hokej měl mít silnější ledovou plochu, nebo nějakou lepší a snad i mantinelu jsou vylepšené snad zvýšené? Zdravím vás Franta
Vladimír Kraus..Pův. Re Odp.15.3.2021 9:46:09
A ještě něco. Píšete, že máte jeden z prvních hokejů. To by chtělo specifikovat rokem koupě. První hokeje (snad někdy do roku 1996?) měly drážku u levého obránce rovně, bez zahnutí u středu hřiště. Na tento hokej by nová plocha nepasovala. Jiné změny na hokeji neproběhly.
Vladimír Kraus...Pův. Re Odp.15.3.2021 9:43:46
Nová plocha bude určitě lepší než ta stávající. Nicméně, pokud je nerovný skelet hokeje, tak je otázkou, jestli nekoupit hned celý hokej. Nelze takto bez kontroly hokeje odpovědět, jestli hokej nová plocha zachrání.

Na černou barvu na hokeji si lze zvyknout rychle. Na turnajích už ani jiné hokeje nejsou (resp.  nebudou, až se turnaje obnoví).

Branky jsou jiné, vylepšené: nevypadnou během hraní + mají v sobě deflektor (průhledný plast, který puk sráží dolů, čímž se snižuje riziko odražení puku z branky zpět do hřiště.
KelarDíky za odpovědiRe Odp.15.3.2021 9:30:43
Panu Krausovi díky za vyčerpávající odpovědi. Je dobré že se člověk touto formou může toho hodně dozvědět.  Myslíte že koupě nové ledové plochy by výrazně pomohla? Máme ten hokej jeden s těch prvních. Na edici Forsberg sem se taky díval na obrázcích,ale nevim ta černá mi nějak nesedí 🤔asi by to chtělo vidět na živo? Taky se zdá podle fotek že jsou tam trochu jiný branky.
Vladimír KrausÚdržbaPův. Re Odp.15.3.2021 8:59:55
1. Na hokeji, kde není plocha na levém křídle na obou stranách drážky vzájemně v rovině, si někteří hráči dávají pod plochu část "alternativní plochy". Výsledkem je, že se část plochy u mantinelu "nepropadá" a puk lze levým křídlem lépe zpracovat. Nejde o nedovolené vylepšení hokeje, ale o opravu vady některých hokejů. Propadnutí se nicméně objevuje zejména u hokejů s "vyříznutým dnem branky", což se používá jen na turnajích; na domácím hokeji máte zřejmě dno ponecháno (dno se odstraňuje kvůli tomu, že se od něj puk často odrazí zpět do hřiště a gól by tak neplatil).

2. Táhla lze jen čistit: technickým lihem. Rovnání táhel je záležitostí nalezení správného místa, kde je táhlo ohnuto, a vyvinutí správného tlaku proti tomuto ohnutí. Na turnajích se provádí bez vyndání táhla z hokeje. Pokud je táhlo ohnuto "napětkrát", je lepší táhlo vyměnit.

3. Plocha se také jen čistí. Mazat lze jen ozubená kolečka na nosníku hráče: silikonovým sprejem. Pokud jsou okraje plochy u drážek zvednuté, je otázkou, jestli to je samotnou plochou, nebo skeletem hokeje pod plochou. Někdy to lze vyřešit tlakem vyvinutým na správné místo, někdy třeba protiohnutím okrajů drážky o plochy (ale pozor na prasknutí plochy!).

Ještě dodávám, že po intenzivním hraní se u hokeje mohou začít zvětšovat otvory pro táhla (plast se ošoupe). Na turnajích se to řeší vlepením plastové plošky s otvorem pro táhlo na vnitřní stranu hokeje. Ploška musí být z tvrdšího plastu (aby se také neošoupala) a otvor pro táhlo musí být správně veliký.

Pokud je hokej i po vyčištění ve stavu, kdy hraní na něm se výrazně liší od hraní na novém hokeji, pak bych doporučil koupi nové edice Forsberg. Požitek z hraní pak bude stoprocentní.
Další

Copyright 2001-2009 Vladimír Kraus