Česká asociace Stiga Game
 |   |   |   |   | 


Mistrovství Evropy 2008


Tisková zpráva k ME ve stolním hokeji 2008

Nejlepší čeští hráči stolního hokeje se o tomto víkendu zúčastní mistrovství Evropy v lotyšské Rize. Hráče čeká nelehký cíl - zopakovat úspěchy z ME 2006, kde reprezentační družstvo získalo zlato a v hlavní kategorii jednotlivců dosáhl Lukáš Turoň na stříbro. Medailovou bilanci minulého ME dále vylepšil Pavel Plešák (vítězství v turnaji veteránů), Lukáš Turoň a Michal Hvižď (druhé a třetí místo v turnaji juniorů), Marie Vargová a Tereza Krausová (druhé a třetí místo v turnaji žen) a zlaté ženské družstvo.

Na letošním mistrovství Evropy se sejde velmi kvalitní konkurence, včetně nejlepších hráčů Finska a Švédska a obhajoba proto bude velmi obtížná. V soutěži družstev budou v cestě za potvrzením zlata stát především úřadující mistři světa ze Švédska, finský tým v čele s nejlepším hráčem současnosti Roni Nuttunenem, ambiciózní Rusové a domácí Lotyši, kteří doufají, že jejich mladá sestava se již dočká prvního týmového úspěchu v historii.

V individuálních soutěžích bude k největším favoritům jistě patřit dvojice nejlepších českých hráčů Lukáš Turoň a Petr Tměj. Turoň s velkým náskokem vyhrál letošní sezónu Českého poháru (seriál deseti turnajů po celé ČR), Tměj se před týdnem radoval z vítězství na mistrovství republiky. Oba budou startovat jak v hlavní kategorii jednotlivců, tak naposledy i v turnaji juniorů.

V turnaji veteránů bude Pavel Plešák obhajovat jak veteránský titul z ME 2006, tak vítězství mezi veterány na MS 2007. Největšími soupeři mu budou především ruští hráči. V turnaji žen bude ČR reprezentovat jediná hráčka - Markéta Pilařová, která bude o medaile bojovat především s ruskými soupeřkami v čele se současnou ženskou světovou jedničkou, teprve patnáctiletou Marii Yalbachevou.

Informace o stolním hokeji můžete najít na stránkách České asociace Stiga Game www.stolnihokej.cz. Průběh mistrovství Evropy lze sledovat na stránkách turnaje www.galdahokejs.lv/ECh2008/ a na stránkách Mezinárodní federace stolního hokeje www.ithf.info/stiga/ithf/ech2008.aspx. Stránka s video přenosem z ME: yaika.info/ithf/.

Ing. Vladimír Kraus

předseda České asociace Stiga Game
prezident Mezinárodní federace stolního hokeje
vkraus@ithf.info