Strategie výběru tipů

Jakým způsobem si vybíráte zápasy ke vsazení?

Někteří sázkaři sledují své oblíbené týmy nebo spoléhají na svojí intuici. "Můj oblíbený tým už konečně musí vyhrát a proto si na něj vsadím!" "Dnes ráno můj pes třikrát zaštěkal, což bezpochyby znamená, že můj oblíbený tým dnes vstřelí tři branky!"

Jiní sázkaři si vybírají podle kursů vypsaných sázkovou kanceláří. "Rád sázím na kursy v rozmezí 1,78 - 1,82. Docela často na nich vyhrávám."

A někteří sázkaři spoléhají na výběr tipů někoho jiného. "Svěřte nám své peníze a náš výběr sázek vám přinese jistý zisk!"

Nechceme vám radit, který z výše uvedených způsobů je lepší. Rádi bychom vám popsali další způsob, kterým lze hledat zápasy ke vsazení.

Jak vám může Trefík pomoci při hledání tipů?

Trefík nenabízí žádnou "100 procentně jistou" strategii sázení. Samozřejmě s výjimkou sázení na sure bets (nalezení takové kombinace kursů různých sázkových kanceláří, která zaručuje jistý zisk). Trefík vám nabízí mnoho užitečných nástrojů k nalezení zápasů přesně dle VAŠÍ SÁZKOVÉ STRATEGIE. Jste to toiž vy, kdo sází své peníze a měli byste proto svým tipům věřit - vaše peníze, vaše strategie, vaše tipy.

Svojí strategie pro výběr tipů můžete založit například na zkoumání posledních (vzájemných) zápasů. Na tom, kolik daný tým vstřelil, nebo naopak obdržel branek. Na úspěšnosti, jakou mají oba soupeři v zápasech, na které sázkové kanceláře vypsaly obdobné kursy. Na úspěšnosti týmů v zápasech, do kterých vstupují jako favorité, či outsideři. Na bilanci domácích, či venkovních zápasů, nebo na mnoha a mnoha dalších statistikách.

Definujeme naši strategii

Na obrázku je vidět základní sada podmínek pro výběr zápasů (= FILTR):
Ukázkový filtr pro výběr zápasů

Ve filtru jsou otevřeny dvě sekce - BILANCE a KURSY.

Sekce BILANCE má v tomto případě 4 části:

 • Domácí tým celkem
 • Domácí tým doma
 • Hostující tým celkem
 • Hostující tým venku
(jako domácí a hosté jsou v tomto případě uvažováni soupeři hledaných zápasů - hledají se tedy zápasy, pro které budou jak pro domácí, tak pro hostující tým splněny nastavené podmínky).

Každá z uvedených sekcí obsahuje několik podmínek použitelných pro výběr zápasů.
Filter: sekce Bilance - Domácí tým celkem

Na obrázku jsou vybrány následující podmínky:

 • Postavení v tabulce - umožňuje stanovit podmínku pro postavení daného týmu v tabulce soutěže před odehráním zápasu.
 • Výsledky posledních zápasů - umožňuje hledat zápasy dle předchozích výsledků. Na obrázku je nastaven požadavek na analyzování ČTYŘ předchozích zápasů. Požadujeme, aby DVA z těch zápasů daný tým prohrál.
  V dalším řádku můžeme nastavit maximální počet zápasů s uvedeným výsledkem (na obrázku například můžeme nastavit nejvíce DVA, čímž budeme hledat jen zápasy, kdy v předchozích čtyřech zápasech byly právě dvě (ne více) porážky).
  Navíc můžeme s využitím sekce Nastavení požadovat, aby zmíněné dvě porážky nastaly v posledních dvou zápasech (tedy v posledních čtyřech zápasech za sebou následovaly dvě neprohry a dvě prohry).
 • Kursy - sekce, ve které je vidět podmínka zadaná pro rozmezí kursu na tip 2 (výhra hostů).

Na základě filtru nastaveného na obrázku budou nalezeny zápasy, pro které:

 • domácí tým se bude před zápasem pohybovat v první polovině tabulky soutěže,
 • hostující tým se bude před zápasem pohybovat ve druhé polovině tabulky soutěže,
 • domácí tým ve čtyřech předchozích DOMÁCÍCH zápasech zaznamená dvě porážky,
 • hostující tým z posledních sedmi VENKOVNÍCH zápasů neprohraje čtyři zápasy,
 • kurs na vítězství hostujícího týmu se budou pohybovat v rozmezí 1,20 - 3,50.

Strategii hledání vhodných zápasů postavenou na uvedeném filtru bychom mohli popsat jako hledání zápasů, ve kterých je domácí tým silnější (lepší dle postavení v tabulce), ale zároveň ne zcela ve formě (dvě porážky z posledních čtyř zápasů) a hostující tým dokáže venku bodovat (čtyři neprohry z posledních sedmi venkovních zápasů). Hledáme tedy zápasy, ve kterých je hostující tým outsider a i proto by na jeho vítězství měly být vypsány zajímavé kursy.

Sestavený filtr můžeme OTESTOVAT na odehraných zápasech. Na následujícím obrázku jsou zobrazeny zápasy vyhovující popsanému filtru hrané od 1.10.2013 do 28.10.2013 (zkoumané období můžeme libovolně nastavit nad seznamem zápasů).
analýza sestaveného filtru

Pod seznamem zápasů je uveden počet vítězství domácích, počet remíz a počet výher hostů. Ze šestnácti nalezených zápasů vidíme bilanci 5 - 4 - 7. Na první pohled vypadá bilance dobře, ale pro úplné zhodnocení potřebujeme vědět, jaké kursy by nám v minulosti při sázení na nalezené zápasy vyšly a jaké naopak ne.

Kursy vypsané na tipy nalezené filtrem můžeme analyzovat pomoci funkce STATISTIKY (tlačítko nad seznamem zápasů) / ZISK. Zobrazí se nám následující okno:
analýza sestaveného filtru - zisk
V levém sloupci je uvedeno rozmezí kursů pro analyzované tipy.

V dalších sloupcích jsou statistiky pro jednotlivé tipy. Pro všechny nalezené zápasy jsou analyzovány všechny dostupné tipy - pokud jsou pro daný tip dostupné nějaké kursy, pak je tip přidán do analýzy. Každý zápas tak může být v této tabulce započten až šestkrát (uvažujeme šest možných tipů 1 / 0 / 2 / 10 / 02 / 12).

V jednotlivých řádcích je uvedena ziskovost vztažená k celkovému vkladu. Proto například hodnota "-1,00 (0/1)" znamená, že pro daný tip a dané rozmezí kursů byl nalezen jediný zápas pro který náš tip nevyšel. Hodnota -1,00 tak udává, že jsme prohráli celý náš vklad.

Také v dalším případě - pro hodnotu "2,05 (1/0)" vidíme, že pro danou kombinaci byl nalezen pouze jeden zápas, pro který byl ale náš tip úspěšný. Náš zisk by v tomto případě byl roven 2,05 násobku vložené částky (hodnota je uvedena pro rozmezí kursu od 3,05, naše výhra tak byla rovna 3,05 násobku vkladu, zisk je pak tedy roven 2,05 násobku vkladu).

Hodnota "2,10 (2/0)" udává, že pro danou kombinaci byly nalezeny dva zápasy a pro oba byly naše tipy úspěšné. Nás zisk je roven 2,1 násobku celkového vkladu.

Hodnota "0.32 (1/1)" udává, že pro danou kombinaci byly nalezeny také dva zápasy, náš tip byl ale úspěšný jen pro jeden z nich. Celkový zisk je v tomto případě roven 0,32 násobku vkladu.

V posledním řádku je uvedena souhrnná bilance pro každý tip. Pokud je uvedená hodnota kladná, pak bychom v případě vsazení daného tipu dosáhli celkového zisku. Na obrázku je kladná hodnota pro sloupce / tipy 02 a 2 - například pro tip 2 je celkový zisk roven 0,28 násobku našeho celkového vkladu. Jen zopakujme, že jsme naší strategií hledání tipů nalezli celkem 16 zápasů, ve kterých v sedmi případech zvítězil hostující tým.

Celkově bychom s naší strategií dosáhli zisku ve výši 28% našeho celkového vkladu. Toto samozřejmě platí pro zápasy vybraného období (jeden měsíc) a tedy pouze pro takto nalezených 16 zápasů. Filtr bychom dále měli testovat pro delší úsek a tedy pro více nalezených zápasů. To ale není cílem této stránky, na které jsme pouze chtěli ukázat, jakým způsobem lze používat v Trefíku filtry pro hledání vhodných tipů.

Po dalších testech a třeba i po vyladění filtru (můžeme například přidat nějaké další podmínky hledání zápasů), můžeme náš filtr použít pro hledání budoucích zápasů. Výsledkem tak bude rychlé nalezení všech zápasů vyhovujících naší strategii a možnost jejich vsazení.

Práci s filtrem zápasů si můžete vyzkoušet v demoverzi Trefika, která je dostupná zdarma.

Na závěr uvádíme seznam všech dostupných sekcí pro filtrování zápasů (obsah všech sekcí si můžete najít v demoverzi). Menu z obrázku můžete v Trefíku zobrazit pomocí pravého tlačítka myší stisknutého v horní části okna Filtr:
možnosti okna Filtr

Pro všechny uvedené sekce lze nastavit různé parametry hledání. Podmínky z jednotlivých sekcí lze navzájem kombinovat a vytvořit tak nepřeberné množství různých filtrů. Každý filtr může představovat nějakou strategii pro hledání zápasů k vsazení - různé filtry mohou hledat zápasy pro sázení na favorita, nebo naopak pro outsidera. Jiný filtr může nabízet zápasy vhodné pro vsazení na remízu, můžeme si vytvořit i filtr pro sázení na počet gólů v zápasech, ... Trefík nabízí ohromné množství možností, mezi kterými si může každý sázkař najít (a na archivních výsledcích otestovat) tu svojí nejlepší strategii.