Home

Mistrovství světa ve Stiga hokeji

1.-3. června se v Plzni uskuteční mistrovství světa ve stolním táhlovém Stiga hokeji. Do západočeské metropole se sjede více než 100 hráčů ze 17ti zemí. Česká republika v této konkurenci tradičně dosahuje kvalitních výsledků.

Mistrovství se bude odehrávat v prostorách Střediska volného času, Pallova 19 - poblíž fotbalového stadionu ve Štruncových sadech. Hráči mají rezervován nocleh v hotelu Slovan. Tento hotel doporučujeme i případným fanouškům, kteří v Plzni chtějí najít ubytování. Hotel je blízko jak centra města, tak i místa konání turnaje. Můžete si prohlédnout mapu.

V rámci šampionátu probíhá turnaj jednotlivců, žen, juniorů a družstev. Po celý uplynulý rok se rozhodovalo, kdo bude mít čest reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa. Konečná nominační tabulka se sestavila podle sedmi nejlepších výsledků z turnajů Českého poháru.
Jakožto pořádající země máme možnost postavit dvanáct hráčů do soutěže jednotlivců (ostatní země mohou postavit maximálně osm hráčů). Z této dvanáctky bude nejlepších osm hráčů tvořit reprezentační družstvo.
Zástupce v soutěži juniorů a žen se určili podle výsledků na mistrovství republiky a dle postavení na Computeru. V těchto kategoriích budeme mít po třech zástupcích.

V pátek 1. června proběhne ve večerních hodinách slavnostní zahájení mistrovství a provede se losování jednotlivých soutěží.
V sobotu se hráči utkají v turnaji jednotlivců, odehrají se základní i nadstavbové skupiny a také proběhne osmifinále a čtvrtfinále play-off.
V neděli se souběžně odehraje soutěž družstev, žen a juniorů. Po jejich skončení dojde k vyvrcholení celého mistrovství - odehrají se semifinálová a finálová utkání play-off jednotlivců. Po krátké přestávce proběhne slavnostní předání cen a následně se kulturním programem zakončí celé mistrovství světa.

V Plzni by se vedle samotného mistrovství uskutečnit i turnaj pro veřejnost. Bude se konat v rámci dne dětí, v sobotu nedaleko ZOO - v lochotínském amfiteátru.

Všichni zájemci o Stiga hokej, v červnu budete mít jedinečnou šanci shlédnout, jak hrají nejlepší hráči na světě. Přijeďte se tedy podívat na mistrovství světa do Plzně.

Rádi odpovíme na jakékoliv dotazy.